Trzecioligowcy z regionu zakończyli granie w tym roku

Marcin Puka
Damian Kuziora
Trzecioligowcy z grupy IV zakończyli tegoroczne zmagania, rozgrywając w weekend awansem pierwszą wiosenną kolejką. Na zimową przerwę w dobrych humorach udają się piłkarze Chełmianki, którzy zajmują lokatę na najniższym stopniu podium. Małą stratę punktową do pierwszego miejsca dającego awans szczebel wyżej ma też Avia Świdnik. Do walki o punkty zespoły powrócą w weekend 12/13 marca 2022 roku.

Kibice Avii z pewnością chcieliby, żeby sezon trwał dalej. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego w ostatnich spotkaniach zanotowali zwyżkę formy, a w 18. serii gier pokonali na wyjeździe będącą w czubie tabeli Stal Stalową Wolę 1:0.

Świdniczanie dobrze spisywali się w defensywie i klarowali sytuacje do zdobycia goli. Sztuka ta udała im się jednak dopiero po przerwie. W 71. minucie rezerwowy tego dnia Wojciech Białek (w przeszłości grał w Stali) uderzył piłkę z dystansu, a ta wpadła do siatki tuż przy słupku. Za chwilę doświadczony piłkarz mógł zanotować 12 trafienie w trwającej kampanii, ale tym razem zabrakło mu centymetrów, ponieważ futbolówka trafiła w słupek.

Stal Stalowa Wola – Avia Świdnik 0:1 (0:0)
Bramka: Białek 71
Avia: Sobieszczyk – Kursa, Dobrzyński, Mykytyn, Drozd, Uliczny, Popiołek, Poleszak (82 Góralski), Zając (46 Kompanicki), Maluga, Oziemczuk (46 Białek). Trener: Łukasz Mierzejewski
Żółte kartki: Wojtak – Maluga.
Sędziował: Michał Bobrek z Wadowic

Niedosyt w Radzyniu Podlaskim. Orlęta mogły być bliżej czołówki tabeli, lecz tylko zremisowały z broniącym się przed spadkiem Sokołem Sieniawa 1:1.

Zaczęło się zgodnie z planem. Słabo spisujący się w ostatnich meczach gospodarze ruszyli do huraganowych ataków i w 13. min. objęli prowadzenie. Wtedy Arkadiusz Maj wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem zespołu z Podkarpacia.

Im dalej w las, tym gorzej. Sokół śmielej atakował i po przerwie dopiął swego. Podopieczni Mikołaja Raczyńskiego próbowali zdobyć zwycięską bramkę, a goście skupili się na kontrach. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Orlęta Radzyń Podlaski – Sokół Sieniawa 1:1 (1:0)
Bramki: Maj 13 – Kaczyński 55
Orlęta: Nowacki – Chaliadka, Chyła, Kamiński, Szymala, Skrzyński (66 Mnatsakanyan), Korolczuk (46 Myszka), Rycaj (69 Bożym), Koszel (46 Ćwik), Bryja, Maj. Trener: Mikołaj Raczyński
Żółte kartki: Korolczuk, Skrzyński, Maj – Gdowik, Feret
Sędziował: Aleksander Kozieł z Kielc

Chełmianka jest niepokonana od pięciu spotkań. W ostatnim tegorocznym meczu, podopieczni Tomasza Złomańczuka wygrali przed własną publicznością z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 i w dobrych nastrojach udają się na urlopy.

Biało-zieloni w starciu z drużyną z Kielecczyzny długo bili głową w mur. W pierwszej połowie mieli swoje szanse, ale ich nie wykorzystali. Po zmianie stron, w 71. min. w polu karnym faulowany był rezerwowy Dawid Skoczylas, a jedenastkę na gola zamienił Łukasz Mazurek.

Później obydwie drużyny mogły pokusić się o trafienia, ale ostatecznie trzy oczka zostały w Chełmie.

Chełmianka – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)
Bramka: Mazurek 72 z rzutu karnego
Chełmianka: Ciołek – Brzozowski, Mazurek, Budzyński, Wołos, Wiatrak, Bednara (67 Bonin), Piekarski, Czułowski (83 Wójcik), Dziubiński (62 Skoczylas), Kashay (67 Myśliwiecki). Trener: Tomasz Złomańczuk
Żółta kartka: Zając
Czerwona kartka: Zając 90+1, za drugą żółtą kartkę
Sędziował: Rafał Szydełko z Rzeszowa

Tomasovia 2021 rok spędzi w strefie spadkowej. Podopieczni Pawła Babiarza nie mieli żadnych szans w starciu z Cracovią II i ulegli liderowi na wyjeździe 1:5.

Klasycznym hat-trickiem popisał się Rubio, który tym samym dał jasny sygnał, że chce powrócić do pierwszej drużyny Cracovii. Przypomnijmy, że od niedawna zespół z krajowej elity prowadzi Jacek Zieliński, w przeszłości trener m.in. Górnika Łęczna.
Tomaszowian stać było tylko na honorowe trafienie z rzutu karnego, autorstwa Patryka Słotwińskiego.

Od 43. min. przyjezdni grali w osłabieniu, kiedy to Michał Skiba brutalnym faulem powalił na ziemię Roberta Ożoga i otrzymał "czerwień".

Cracovia II – Tomasovia 5:1 (3:0)
Bramki: Rubio 17, 19, 44, Nowicki 74, Ogorzały 77 – 56 z rzutu karnego
Tomasovia: Krawczyk – Pleskacz (71 Kycko), Błajda, Chmura, Zozula, Turek – Skiba, Słotwiński, D. Szuta, Baran – J. Szuta (82 Lis). Trener: Paweł Babiarz
Żółte kartki: Rubio, Bracik, Malisz
Czerwona kartka: Skiba 43 za faul
Sędziował: Krzysztof Pachołek z Lubaczowa

Drugi mecz z rzędu wygrało Podlasie Biała Podlaska. Dzięki temu ekipa prowadzona przez Rafała Borysiuka oddaliła się od strefy spadkowej. Tym razem bialczanie pokonali u siebie Unię Tarnów 3:0.

Podlasie Biała Podlaska – Unia Tarnów 3:0 (1:0)
Bramki: Zabielski 29, Pigiel 47, Tuttas 87

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0