Trzecioligowe ekipy z regionu rozgrywały kolejne mecze kontrolne, w których pojawili się nowi zawodnicy

Marcin Puka
Marcin Puka
Facebook Podlasie Biała Podlaska
Trzecioligowcy z regionu z nowymi piłkarzami w składach w weekend rozgrywali kolejne mecze kontrolne. Przypomnijmy, że runda wiosenna grupy IV wystartuje 4/5 marca 2023 roku.

Podlasie Biała Podlaska przegrało przed własną publicznością z innym trzecioligowcem Avią Świdnik 0:1. W 62. minucie samobójcze trafienie zaliczył Patryk Koryciński i zespół z lotniczego miasta odniósł kolejne zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym.

– Zagraliśmy z czołową drużyną z naszej ligi i po takich meczach zawsze jest więcej wniosków do wyciągnięcia – mówi Artur Renkowski, trener ekipy z Białej Podlaskiej. – Spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. Trochę zbyt często broniliśmy nisko, ale wypchnięcie z obrony niskiej do wysokiej będziemy jeszcze doskonalić. Przy dobrze operującym przeciwniku każde spóźnienie sporo kosztuje. W sobotę gra nie była dynamiczna, ale to normalne przy obciążeniach, jakie obecnie dostają zawodnicy. W sumie mamy dobry materiał do analizy i kierunek rozwoju na następne tygodnie – dodaje Renkowski.

W jego drużynie tym razem zabrakło testowanych zawodników, ale na murawie zameldował się pozyskany kilka dni temu z ŁKS Łagów, Damian Lepiarz. To napastnik, ale do sezonu 2019/20 występujący na pozycji środkowego obrońcy. W dotychczasowej karierze ma na swoim koncie 116 występów w trzeciej lidze (26 goli), 98 meczów w drugiej lidze (cztery bramki), 30 występów w Młodej Ekstraklasie, 15 spotkań w Pucharze Polski oraz 13 gier w pierwszej lidze.

Podlasie 4 lutego (godzina 11) sparować będzie u siebie z Huraganem Międzyrzec Podlaski.

Natomiast w Avii pojawiło się dwóch sprawdzanych graczy. Jednym z nich był napastnik Bekzod Akhmedov z Janowianki Janów Lubelski. Poza tym zagrał młodzieżowiec – prawy obrońca. Być może niebawem żółto-niebieską koszulkę przywdzieje Grzegorz Bonin. 39-letni pomocnik rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Chełmianką.

W najbliższą niedzielę (godz. 14) Avia powinna zmierzyć się towarzysko z innym trzecioligowcem, Lublinianką dla której byłby to
pierwszy tegoroczny sprawdzian.

Podlasie Biała Podlaska – Avia Świdnik 0:1 (0:0)
Bramka: Koryciński 62 samobójcza
Podlasie: Misztal – Salak, Arak, Kot, Kozłowski, Pigiel, Bahonko, Podstolak, Balicki, Kosieradzki, Niewiarowski oraz Lepiarz, Nojszewski, Sikora, Sweklej, Koryciński, Kurowski. Trener: Artur Renkowski
Avia (I połowa): Sobieszczyk – Zawodnik Testowany, Kursa, Midzierski, Myktyn, Wdowiak, Uliczny, Popiołek, Akhmedov, Rak, Kompanicki; II połowa: Rosiak – Maluga, Zawodnik Testowany, Górka, Drozd, Kalinowski, Zając, Kunca, Poleszak, Wdowicz. Trener: Łukasz Mierzejewski

Na sztucznym boisku w Lubartowie, trzecioligowe Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski pokonały występującą szczebel niżej Stal Poniatowa 6:1. Do Orląt z Olimpii Zambrów przenosi się bramkarz Damian Maksymowicz.

– To był bardzo dobry sparing w naszym wykonaniu. Cieszy przede wszystkim to, że zawodnicy realizowali w meczu zadania w fazie obrony i ataku, nad którymi pracowaliśmy w tygodniu – mówi Mikołaj Raczyński, trener trzecioligowca. – Cały czas mnóstwo pracy przed nami, ale zmierzamy w dobrym kierunku. Co do zawodników testowanych, to rozważamy pozyskanie jednego stopera, ale chcemy jeszcze na spokojnie obejrzeć nagranie z meczu – zdradza Raczyński.

Tymczasem Raczyński otrzymał certyfikat Football Coach Evolution. Trener Orląt posiada również licencja UEFA A oraz UEFA ELITE YOUTH A. Ponadto ukończył szkołę trenerską MBP SCHOOL OF COACHES w Barcelonie, a także uczestniczy w kursach organizowanych przez Raymonda Verheijena z Holandii. Raczyński to magister Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, który skończył również studia podyplomowe z przygotowania motorycznego w grach zespołowych na AWF w Katowicach.

Przed Orlętami sobotni (godz. 13) wyjazdowy sparing z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – Stal Poniatowa 6:1 (3:0)
Bramki: Duchnowski 6, Maj 19, Szczygieł 24, Skrzyński 52, Kuźma 58, Korolczuk 61 – Ścibior 67
Orlęta (I połowa): Kołotyło – Zając, Gabor, Duchnowski, Szymala, Kamiński, Kobiałka, Rycaj, Szczygieł, Madembo, Maj; II połowa: Maksymowicz – Siudaj, Chaliadka, Korolczuk, Wardziak, Sowisz, Skrzyński, Kuźma oraz trzech zawodników testowanych