Trzecioligowy sparing w Puławach. Wisła lepsza od Avii Świdnik

Marcin Puka
Facebook Wisła Puławy
W trzecioligowych, sparingowych derbach Lubelszczyzny, Wisła Puławy pokonała przed własną publicznością Avię Świdnik 2:1. Przypomnijmy, że w meczu o punkty, Wisła także w Puławach okazała się lepsza od ekipy z lotniczego miasta. I w tym przypadku zwycięska bramka dla niej padła w końcówce, po samobójczym trafieniu Adriana Wójcickiego.

Wisła Puławy – Avia Świdnik 2:1
Bramki: Kacprzycki 6, Puton 82 – Strug 80
Wisła: Socha - Litwiniuk, Poznański, Barański, Król, Popiołek, Zuber, Kacprzycki, Kobiałka, Chudyba, Stanisławski; II połowa: Kurek – Wrzesinski, Pielach, Dębowski, Litwiniuk, Maksymiuk, Puton, Zmorzyński, Kusal, Popiołek, Żelisko
Avia: Wójcicki (Długosz 75), zawodnik testowany (Niewiński 80), Mykytyn, zawodnik testowany, Lusiusz, Głaz (Wójcik 60), Kołodziej (Orzędowski 46), Dziedzic (Plesz 70), zawodnik testowany, Maluga (Strug 60), Prędota (Białek 46)

Gospodarze objęli prowadzenie w 6. minucie, kiedy to Łukasz Kacprzycki po zagraniu Adriana Popiołka skierował piłkę do siatki. Avia wyrównała w 80. min. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie "główkował" Łukasz Strug. Przyjezdni krótko cieszyli się z prowadzenia, ponieważ w 82. min. końcowy rezultat spotkania ustalił Krystian Puton.

– Generalnie pierwsza połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Realizacja założeń taktycznych i organizacja naszej gry była na dobrym poziomie – mówi Marcin Popławski, drugi trener Wisły. – Były też mankamenty i będziemy pracować nad ich wyeliminowaniem. Po zmianie stron wkradło się trochę chaosu, czasami rządził przypadek, ale koniec końców zdołaliśmy z tego wyjść i wygraliśmy. A każde zwycięstwo cieszy. Martwi kontuzja Szymona Stanisławskiego, ale wszystko wskazuje na to, że nie jest to groźny uraz – dodaje.

W Wiśle ponownie na murawie zameldował się Michał Zuber (ostatnio Górnik Łęczna). Wróbelki ćwierkają, że 26-letni napastnik już kilka dni temu podpisał umowę z "Dumą Powiśla", ale w puławskim klubie wciąż oficjalnie nie ogłoszono tego transferu. Identycznie wygląda sytuacja z 18-letnim obrońcą Przemysławem Skałeckim, który do Wisły ma być wypożyczony z Górnika Łęczna.

– To był pożyteczny sprawdzian. Mimo, że chłopaki są w ciężkim treningu, to potrafili stworzyć kilka ciekawych akcji – wyjawia Tomasz Bednaruk, prowadzący zespół ze Świdnika. – Jestem zadowolony z tego, co pokazała drużyna na tym etapie przygotowań. Sprawdzałem m.in. prawego obrońcę – dodaje.

W najbliższą środę (godz. 12) Wisła będzie sparować w Łęcznej z drugoligowym Górnikiem. Natomiast Avia za tydzień (godz. 11 lub 11.30) towarzysko zmierzy się u siebie z ligowym rywalem, Orlętami Radzyń Podlaski.