MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzęsienie ziemi u wojewody lubelskiego. 10 urzędników traci stanowiska

MS
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Małgorzata Genca
Dyrektorzy w Urzędzie Wojewódzkim tracą swoje stanowiska. To efekt nowej ustawy o służbie cywilnej.

Małgorzata Tatara z biura prasowego wojewody mówi o "przesunięciach" w ramach urzędu. To efekt ostatniej, przyjętej przez rząd PiS, nowelizacji o służbie cywilnej. Zakłada ona m.in. obsadzanie kierowniczych stanowisk nie w drodze konkursów, ale powołania.

- Kiedy proces kadrowy zostanie zakończony, będziemy o tym informować - powiedziała we wtorek Małgorzata Tatara.

Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzanie Kryzysowego nie jest już Włodzimierz Stańczyk. W piątek dostał propozycję przejścia na stanowisko zastępcy w wydziale, którym kierował do tej pory. Zgodził się na to.

Stańczyk pracuje w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim od 25 lat. Szefem wydziału bezpieczeństwa był niemal nieprzerwanie od 2006 roku.

Stańczyk to doświadczony urzędnik, uznawany za specjalistę od zarządzania kryzysowego. Pod koniec 2012 roku odwołała go wojewoda Jolanta Szołno-Koguc, która później sama pożegnała się ze stanowiskiem. Stańczyk na stanowisko zastępcy wojewody wrócił w czasach wojewody Wojciecha Wilka. Później ponownie został szefem wydziale bezpieczeństwa, po tym jak wygrał konkurs w 2014 roku.

Jak wygląda obecna polityka kadrowa w urzędzie wojewódzkim kierowanym przez Przemysława Czarnka? Ze strony internetowej LUW można się dowiedzieć, że na stanowiskach kierowniczych w urzędzie jest 10 wakatów - zarówno wśród dyrektorów, jak i zastępców dyrektorów.

Nieobsadzone jest m.in. stanowisko szefa Biura Finansowo-Księgowego, Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa oraz Wydziału Środowiska i Rolnictwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski