Trzy medale zapaśników z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski seniorów w stylu wolnym

Lubelski Sport
zapasy.org.pl
Reprezentanci z klubów województwa lubelskiego wywalczyli trzy brązowe medale podczas mistrzostw Polski seniorów w stylu wolnym, które w dniach 9-10 października zostały rozegrane w Krotoszynie.

Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci LMKS Krasnystaw - Przemysław Swatek (kategoria do 70 kg) i Kamil Sykuła (92 kg) oraz Ernest Dorosz, reprezentujący barwy MLUKS Zapasy Włodawa (79 kg).

Na piątych pozycjach zostali sklasyfikowani Emil Bednarczyk (LMKS Krasnystaw, 74 kg), Artur Berezovskyi (ZTS Sokół Lublin, 79 kg) i Mateusz Pisarski (LMKS Krasnystaw, 79 kg), natomiast siódme lokaty przypadły Adamowi Zawadzkiemu (ZTS Sokół Lublin, 61 kg) oraz Miłoszowi Luchowskiemu (LMKS Krasnystaw, 65 kg). Na ósmym miejscu zakończył zaś zmagania Andrzej Hermanowski z LKS Iskra Spiczyn (86 kg), a na dziewiątym Krystian Knap z LMKS Krasnystaw (61 kg).

W klasyfikacji drużynowej na piątym miejscu uplasowała się ekipa LMKS Krasnystaw (129 pkt.). Triumfował zespół Mazowsza Teresin (177 pkt.), przed Ceramikiem Krotoszyn (173 pkt.) oraz Grunwaldem Poznań (153 pkt.). Z kolei w klasyfikacji województw lubelskie wywalczyło piątą pozycję. Wygrało wielkopolskie, przed mazowieckim i dolnośląskim.

Centralna Liga Juniorów U-17. Motor Lublin przegrał w Krakow...