Trzy porażki szczypiornistek MKS FunFloor Perły Lublin w turnieju Crystal Bohemia Cup

MKS FunFloor Perła Lublin
Trzy mecze i trzy porażki, to dorobek szczypiornistek MKS FunFloor Perły Lublin na turnieju Crystal Bohemia Cup, który w dniach 12-14 sierpnia został rozegrany w czeskim Moście. Imprezę z kompletem zwycięstw wygrał niemiecki Thuringer HC, druga była rumuńska CS Gloria 2018 Bistrita Nasaud, natomiast trzecia lokata przypadła ekipie gospodyń - DHK Banik Most.

Podopieczne trenerki Moniki Marzec zmagania w Czechach rozpoczęły od piątkowego starcia z teoretycznie najsłabszym w tej stawce zespołem gospodyń. DHK Banik Most w poprzedniej kampanii zajął drugie miejsce w czesko-słowackiej MOL Lidze, a co ciekawe prowadzi ją polski szkoleniowiec – Adrian Struzik.

Jak można było przypuszczać potyczka ta była niezwykle wyrównana, a lublinianki wygraną wypuściły dopiero w ostatnich fragmentach meczu. W końcowych minutach gry biało-zielone prowadziły bowiem 29:28, jednak od tej pory to Czeszki były zdecydowanie skuteczniejsze, zwyciężając ostatecznie 33:30.

W sobotę 22-krotne mistrzynie kraju dostały natomiast lekcję piłki ręcznej od niemieckiego teamu Thuringer HC, ulegając różnicą aż szesnastu bramek.

MKS FunFloor Perła dotrzymywał kroku przeciwniczkom zaledwie przez pierwsze dziesięć minut, gdy przegrywał tylko 4:5. Następnie rozpoczął się odjazd czwartego zespołu ligi niemieckiej, który do końca premierowej odsłony sukcesywnie powiększał prowadzenie (12:6, 19:8), radząc sobie bez problemu z defensywą lublinianek.

Po dziesięciu minutach gry w drugiej połowie Niemki miały już 15-bramkową zaliczkę (26:11), podobnie jak na niespełna dziesięć minut przed końcem starcia (31:16). Ostatecznie Thuringer zwyciężył 38:22.

Lublinianki nie załamała wysoka porażka z Niemkami i w niedzielne przedpołudnie były o krok od pokonania ósmej drużyny ligi rumuńskiej, ekipy CS Gloria Bistrita. Biało-zielone toczyły niezwykle wyrównany bój z wyżej notowanymi rywalkami, prowadząc do przerwy 14:13. Konfrontacja trzymała w napięciu do ostatnich sekund, ale ostatecznie z triumfu cieszyły się przeciwniczki z Rumunii, wygrywając 28:27.

W następny weekend lublinianki czeka kolejny turniej, tym razem w Piotrkowie Trybunalskim z udziałem Piotrcovii, Młynów Stoisław Koszalin i czeskiej ekipy Házená Kynžvart.