Trzy złote medale reprezentantów UMCS Lublin w drugim dniu Akademickich Mstrzostw Polski

Drugiego dnia Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce reprezentanci UMCS wywalczyli sześć medali, w tym dwa złote. W niedzielę zakończyła się rywalizacja studentów, a zawodnicy z Lublina zdobyli w sumie jedenaście medali.

ZOBACZ CO DZIAŁO SIĘ 1. DNIA AMP W LUBLINIE:
Michał Jakóbczyk z UMCS Lublin zdobył złoty medal w pierwszym dniu Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

Na najwyższym stopniu podium stanęły dwie lekkoatletki UMCS: Małgorzata Kołdej, która wygrała bieg na dystansie 200 m oraz Paulina Guba, triumfatorka pchnięcia kulą.

28-letnia Kołdej pokonała linię mety w czasie 24,36, jednak musiała zmagać się z przeciwnym wiatrem -2,2 m/s, podobnie jak inne zawodniczki w tej serii. Nie zawiodła również kibiców Paulina Guba, pchając kulę na odległość 18,73 m. Drugą zawodniczkę wyprzedziła o blisko 3,5 m. To wynik lepszy od minimum PZLA na mistrzostwa Europy seniorów w Berlinie.

Trzecie złoto w drugim dniu mistrzostw przypadło męskiej sztafecie UMCS na dystansie 4x400 m. Lublinianie pobiegli w składzie: Karol Kania, Michał Jabrzyński, Michał Kitliński i Cezary Mirosław, uzyskując czas 3.14,21.

Akademickimi wicemistrzami kraju zostali ponadto Ewa Jacniak w biegu na 800 m (2.09,86) oraz Szymon Mazur, drugi w pchnięciu kulą (17,74 m).

Z brązu cieszyła się ponadto żeńska sztafeta UMCS na dystansie 4x400 m (4.00,96), biegnąc w składzie: Karolina Tchorzewska, Magdalena Sekuła, Monika Kosz oraz Ewa Jacniak.

Ogółem reprezentanci UMCS Lublin wywalczyli w akademickim czempionacie jedenaście medali, stając czterokrotnie na najwyższym stopniu podium.