Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Lublin: Siatkarze LUK Politechniki na czwartym miejscu (ZDJĘCIA)

W sobotę zakończył się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. Siatkarze LUK Politechniki Lublin wywalczyli w imprezie czwartą lokatę, przegrywając po niezwykle zaciętej walce sobotni pojedynek z Cerradem Czarnymi Radom 2:3 (25:16, 25:11, 19:25, 18:25, 11:15). W turnieju triumfowała ekipa Aluronu CMC Warta Zawiercie, wygrywając w finale z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa 3:0 (25:16, 25:23, 25:12).

LUK Politechnika Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (25:16, 25:11, 19:25, 18:25, 11:15)
LUK Politechnika: Szaniawski (5), Wachnik (12), Romać (14), Pająk (7), Stajer (6), Peszko (16), Cabaj (L) oraz Durski, Seliga, Sterna (2), Goss (3), Rusin (L). Trener: Maciej Kołodziejczyk
Czarni: Dryja (5), Kędzierski (2), Konarski (20), Josifow (2), Sander (1), Firszt (8), Masłowski (L) oraz Ostrowski (7), Grzechnik (5), Gąsior, Zrajkowski, Pasiński (13), Nowowsiak (L). Trener: Robert Prygiel

Lublinianie pomimo porażki pokazali się z bardzo dobrej strony. Pierwszą partię spotkania od dwóch asów serwisowych rozpoczął Konrad Stajer 2:0, a następnie po udanych zagrywkach Grzegorza Pająka gospodarze odskoczyli na 6:2, a następnie 10:4. W dalszej fazie seta skutecznością imponował Szymon Romać (16:11, 18:11) i ostatecznie premierowa odsłona padła łupem gospodarzy 25:16.

W drugiej partii podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka ponownie szybko odskoczyli na 5:2. Na zagrywce bardzo dobrze prezentował się Szymon Romać i radomianie mieli bardzo duże problemy z przyjęciem jego serwisu. Lublinianie zdecydowanie dominowali na parkiecie (9:4, 14:4, 20:7), gromiąc w tym secie drużynę z PlusLigi 25:11.

Radomianie nie zamierzali jednak odpuszczać i pomimo prowadzenia lublinian na początku trzeciego seta 7:4, przyjezdni szybko wyrównali i od tego momentu do połowy partii toczyła się zacięta walka o każdy punkt. Następnie inicjatywę na parkiecie przejęli siatkarze z Radomia i ta część starcie zakończyła się ich triumfem do 19. Wygrana ta zdecydowanie podbudowała radomian, którzy poszli za ciosem i zwyciężyli także w czwartej partii 25:18, wyrównując stan meczu.

Tie-break dużo lepiej zaczął Cerrad Enea Czarni 3:0, a lubelskim siatkarzom w tym fragmencie przytrafiały się dość proste błędy. Przed zmianą stron goście wypracowali cztery oczka przewagi (8:4), którą utrzymali do końca, pomimo niezwykle ambitnej walki zespołu z Koziego Grodu. Decydującego seta i cały mecz udanym atakiem zakończył Dawid Konarski.

- Były to dobre mecze z naszej strony, jednak mamy spore rezerwy i na pewno możemy grać jeszcze znacznie lepiej. Okres przygotowawczy przecież nadal trwa i myślę, że jeszcze tydzień, dwa i będziemy łapać świeżość. Popełniamy jeszcze dość sporo prostych błędów i musimy nad tym teraz sporo pracować, aby w kolejnych meczach było ich ja najmniej - mówi Jakub Wachnik, zawodnik LUK Politechniki Lublin. Kto dobrze zagrywa, ten wygrywa i to się sprawdziło w pierwszych dwóch partiach w pojedynku z Czarnymi Cerrad Radom. Jeżeli tak będziemy grali zagrywką, jak we wspomnianych dwóch pierwszych setach z radomianami, to naprawdę należy się ogromny szacunek chłopakom. W trzeciej i czwartej partii widać było już trochę zmęczenia i ta zagrywka już nam tak nie siedziała. Troszkę spuchliśmy, ale uważam, że to jest normalne. W piątek graliśmy ciężki mecz z warszawianami i to zmęczenie było czuć w nogach. Nie możemy się jednak tym tłumaczyć, gdyż to jest sport i powinno grać się na podobnym poziomie do końca. w tia-breaku goniliśmy rywali do samego końca, ale niestety nie udało się. Mimo porażki drużynie należą się brawa i generalnie możemy być zadowoleni ze swojej gry - dodaje.

Wyniki Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin
4 września (piątek)
Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (22:25, 25:10, 28:30, 20:25)
LUK Politechnika Lublin - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (19:25, 22:25, 23:25)
5 września (sobota)
Mecz o 3. miejsce: Cerrad Enea Czarni Radom - LUK Politechnika Lublin 3:2 (16:25, 11:25, 25:19, 25:18, 15:11)
Mecz o 1. miejsce: Aluron CMC Warta Zawiercie - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 3:0 (25:16, 25:23, 25:12)