U siebie nie ma na nich mocnych. Piąty domowy triumf koszykarzy AZS UMCS Start II Lublin

Start Lublin
Występujący na pierwszoligowych parkietach zawodnicy AZS UMCS Start II Lublin odnieśli szóstą wygraną w sezonie, a piątą domową. Akademicy w hali MOSiR pokonali Deckę Pelplin 92:70. Twierdza Lublin nadal pozostaje niezdobyta.

Lublinianie od początku rozgrywek grają w kratkę. Zwycięstwa u siebie przeplatają porażkami na wyjazdach. W środę do Lublina przyjechała mocno podbudowana trzema wygranymi z kolei ekipa z Pelplina, która przed meczem z rezerwami Startu miała bilans pięciu wygranych i sześciu porażek – identyczny jak ekipa z Koziego Grodu.

Początek spotkania mógł nieco zaskoczyć lublinian. Koszykarze Decki wyszli bardzo odważnie na mecz w hali MOSiR, a wyróżniająca się postacią w ich szeregach był Dawid Sączewski, który szybko ustrzelił dwie “trójki”. Po trafieniu Karola Michałka goście prowadzili już 21:10. Spoza łuku odpowiedział Karol Obarek, a po nim dwa oczka zdobył Norbert Ziółko. Po pierwszej kwarcie tablica pokazywała wynik 15:21.

Wyraźnie podrażnieni takim obrotem spraw akademicy, od początku drugiej odsłony ruszyli do zmasowanego ataku. Tym dowodzili Karol Obarek, Krzysztof Wąsowicz i Bartosz Ciechociński. Zaczęły wpadać “trójki”. Miejscowi potrzebowali zaledwie dwóch minut, aby dojść rywali, po czym szybko zaczęli im odskakiwać. Na przerwę ekipy udały się przy rezultacie 45:33 na korzyść gospodarzy.

Po zmianie stron ich ofensywa dalej trwała. Upłynęła zaledwie minuta gry, a AZS UMCS Start wygrywał już różnicą 16 punktów (51:35). Ta różnica stawała się coraz bardziej widoczna. Wraz z ostatnią syreną trzeciej kwarty gospodarze mogli już powoli witać się z piątą domową, a szóstą wygraną w całym sezonie, bowiem było 73:52. Ostatnie 10 minut nie zmieniło losów spotkania. AZS zwyciężył 92:70 i nadal pozostaje niepokonany w meczach przez własną publicznością.

Po 12 rozegranych meczach z bilansem 6:6 zespół z Lublina zajmuje 8. miejsce w tabeli 17-zespołowej Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

AZS UMCS Start II Lublin – Decka Pelplin 92:70 (15:21, 30:12, 28:19, 19:18)

Start: Obarek 22, Ciechociński 19, Wąsowicz 14, Gospodarek 10, Myśliwiec 9, Pszczoła 9, Nycz 5, Ziółko 4, Stopierzyński, Grzesiak, Kępka. Trener: Przemysław Łuszczewski

Decka: Sączewski 21, Kaszowski 15, Konopatzki 8, Szczepanik 7, Kulis 6, Michałek 4, Pułkotycki 3, Wąsowicz 3, Shcherbatiuk 2, Leśniczak 1, Pajkert. Trener: Marcin Radomski

Sędziowali: Bogna Podkowińska, Mateusz Wawrzyński, Mateusz Foltyn