U24 Ekstraliga. Wygrała pogoda i… GKM Grudziądz

Młodzi żużlowcy Motoru Lublin z Grudziądza wrócili bez punktów. Mecz 12. kolejki ligowej zakłóciła pogoda. Spotkanie z powodów intensywnych opadów deszczu zostało przerwane po ósmym biegu, a wynik zaliczony jako końcowy.

W majowym starciu obu drużyn przy Alejach Zygmuntowskich 5 padł remis 45:45.Faworytem wtorkowego pojedynku byli jednak już wyżej notowani grudziądzanie.

Kompletny Fraser Bowes na trudnym torze. Motor U24 Lublin re...

I początek był dla nich wręcz wymarzony. Podwójne zwycięstwo (5:1) przywieźli do mety Kacper Pludra i Norbert Krakowiak. Jedyny punkt dla Motoru wywalczył natomiast Antti Vuolas.

Kolejny start, ze względu na zbyt szybki start, musiał zostać powtórzony. Upomniani zostali Fraser Bowes i Maksymilian Śledź. Na tego drugiego być może podziałało to nieco deprymująco, bo bieg zakończył na 4. miejscu. Bowes wywalczył dwa oczka, ale znowu wygrali zawodnicy GKM-u i ich przewaga w całym meczu wzrosła (9:3).

Początek trzeciego wyścigu był natomiast idealny dla gości. Najlepiej spod taśmy wyszedł Mateusz Tudzież. Prowadzenia nie oddał do końca. Żałować może Wiktor Firmuga, który ruszył za plecami kolegi z drużyny, ale na drugim wirażu wyprzedził go Marius Hillebrand. Lublinianie odrobili do rywali dwa oczka (11:7).

Wynikiem 4:2 dla „Koziołków” zakończył się także następny start. Strata w kontekście całego spotkania ponownie zmalała (13:11).

Kolejne cztery wyścigi były remisowe (3:3). Dwukrotnie linię mety jako pierwszy przekraczał żużlowiec z Grudziądza, a dwukrotnie z Lublina (25:23).

Wtedy z zebranych nad miastem chmur spadł duży deszcz. Opady były na tyle obfite, że organizatorzy zostali zmuszeni, aby przerwać zawody i zaliczyć wynik po ośmiu biegach.

Lublinianie tym samym doznali już dziewiątej porażki w tym sezonie. Po 12. kolejkach znajdują się na przedostatniej, 7. lokacie (2-1-9). GKM zajmuje 3. miejsce w lidze (6-2-4).

U24 GKM Grudziądz – U24 Motor Lublin 25:23