MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie poznawali lasy z lubelskimi leśnikami

mat. inf.
Akademia Nauk Stosowanych im. W.Pola
W dniach 10-14 czerwca w ramach edukacyjnego tygodnia leśnego organizowanego pod hasłem ,,Odwiedź nas i zrozum Las” pracownicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzili szereg zajęć edukacyjnych z zakresu gospodarki leśnej skierowanych do uczniów ze szkół podstawowych.

Tematy zajęć były dostosowane do wieku odbiorców w duchu edukacji dla zrównoważonego rozwoju prowadzonej od 100 lat przez Lasy Państwowe. Lekcjom prowadzonym przez edukatorki i edukatorów leśnych z nadleśnictw: Krasnystaw, Puławy, Biała Podlaska Kraśnik, Janów Lubelski dotyczącym m.in. pracy leśnika, bioróżnorodności w lasach i drewna jako surowca tysięcy zastosowań towarzyszyły zabawy i gry edukacyjne.

Warsztaty odbywały się w wybranych lubelskich placówkach kulturalnych i oświatowych– Centrum Spotkania Kultur, Akademii Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola oraz Biblio. Dodatkowo, w tym samym czasie, podobne zajęcia przeprowadziły na swoim terenie nadleśnictwa: Sarnaki, Międzyrzec, Biłgoraj i Sobibór. Ogółem, we wszystkich zajęciach organizowanych w minionym tygodniu przez jednostki lubelskiej dyrekcji LP uczestniczyło około 600 osób. Zwieńczeniem edukacyjnego tygodnia z lubelskimi leśnikami był spacer dla rodzin i wszystkich miłośników lokalnej przyrody zakończony wspólną biesiadą przy ognisku w uroczysku Rejkowizna na terenie Nadleśnictwa Świdnik.

Wyjątkowe, dobrze znane mieszkańcom Lublina i okolic miejsca warsztatów, różnorodność i ciekawy sposób prezentacji tematów uzupełniony o interesujące gry i zabawy, przyczyniły się do aktywnego uczestnictwa w zajęciach uczniów szkół podstawowych, którzy otrzymali na koniec drobne pamiątki z logo Lasów Państwowych i okolicznościowym logotypem stulecia tej organizacji. Przy okazji zostały również zebrane dary rzeczowe dla Fundacji Kocie Anioły.

–Za nami naprawdę bardzo pożyteczny czas zarówno pod kątem edukacyjnym, jak i społecznym. Gościnne progi wyjątkowych miejsc na mapie Lublina takich jak CSK, Akademia Wincentego Pola czy Biblio były dla dzieci dodatkowym źródłem zachwytu. Zdobyta wiedza, uśmiechy, serdeczne słowa, wspólne zdjęcia stanowiły dla nas – edukatorek i edukatorów leśnych – najlepsze podziękowanie za wykonaną pracę.- podsumowuje Aneta Sławińska koordynatorka edukacji leśnej na szczeblu RDLP w Lublinie.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski