Udana inauguracja lubelskich koszykarzy w rozgrywkach Suzuki 1. Ligi. Zobacz zdjęcia

Beniaminek Suzuki 1. Ligi Mężczyzn AZS UMCS Start II Lublin znakomicie zainaugurował sezon na zapleczu Energa Basket Ligi, pokonując u siebie Księżaka Łowicz 88:80. Lublinianie zostali wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu, a najskuteczniejszy wśród gospodarzy był Bartosz Ciechociński, zdobywca 17 punktów.

Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego popełnili mniej strat niż rywale oraz wygrali walkę pod tablicami. Lublinianie rozpoczęli od szybkiego prowadzenia 14:6, jednak gościom jeszcze w pierwszej kwarcie udało się doprowadzić do remisu po 18. Premierowa odsłona zakończyła się ostatecznie 3-punktowym prowadzeniem miejscowych (24:21). W drugiej kwarcie AZS UMCS Start ponownie zaczął odskakiwać, a na przerwę ekipy udały się przy rezultacie 48:41 dla gospodarzy.

Po zmianie stron rywale ponownie doprowadzili do remisu (52:52), a chwilę potem udało im się nawet wyjść na prowadzenie 55:54. Przed decydującą odsłoną, to lublinianie mieli jednak dwa oczka zaliczki (63:61). Od początku czwartej kwarty wyraźnie dominowali podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego, co zaowocowało 10-punktowym prowadzeniem (74:64).

Na półtorej minuty przed końcem gospodarze prowadzili 86:78, ale po błędach pozwolili rywalom na odzyskanie szansy na wygraną. Przy wyniku 86:80 po faulu niesportowym na linii rzutów wolnych stanął Piotr Robak. Zmęczony koszykarz gości spudłował jednak oba osobiste i lubelska drużyna dowiozła już wygraną do końca, inkasując komplet punktów na inaugurację.

Lublinianie kolejny mecz zagrają 1 października na wyjeździe, a ich rywalem będzie ekipa SKS Starogard Gdański.

AZS UMCS Start II Lublin - Księżak Łowicz 88:80 (24:21, 24:20, 15:20, 25:19)

AZS UMCS Start: Ciechociński 17, Wąsowicz 15, Walda 15, Obarek 12, Pelczar 9, Muda 6, Myśliwiec 6, Stopierzyński 5. Ziółko 3, Pszczoła, Nycz. Trener: Przemysław Łuszczewski

Księżak: Kobus 20, Robak 14, Motel 13, Dawdo 12, Stanios 9. Świderski 6, Dylik 4, Fatz 2. Trener: Piotr Trepka

Sędziowali: Damian Kuziora, Mateusz Wawrzyński, Sylwester Adamski