Udane występy zapaśniczek z województwa lubelskiego na matach w Karlinie. Zobacz zdjęcia

Udane występy zanotowały zapaśniczki z klubów województwa lubelskiego, podczas Pucharu Polski Kadetek oraz Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich. Impreza została rozegrana na matach w Karlinie. To kolejne tegoroczne sukcesy przedstawicielek z regionu w tej dyscyplinie sportu.

W zawodach Pucharu Polski kadetek bardzo dobrze zaprezentowała się Wiktoria Kamela z Cementu-Gryfa Chełm. Piąta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata stanęła na najwyższym stopniu podium kategorii wagowej do 61 kg. Trzecia lokata przypadła natomiast jej koleżance klubowej Marcie Gajowniczek, wicemistrzyni Europy młodziczek. W wadze do 57 kg na drugim miejscu uplasowała się zaś kolejna zapaśniczka chełmskiego klubu - Monika Dadas.

Z brązowymi krążkami wróciły ponadto z Karlina zawodniczki Zapaśniczego Towarzystwa Sportowego Sokół Lublin - Wiktoria Wójcik (kategoria wagowa do 40 kg) i Natalia Orzyp (43 kg), Roksana Strawczyńska z LUKS Stróża (43 kg) oraz Julia Rosa, reprezentująca barwy klubu sportowego Armaty Stoczek Łukowski (73 kg).

Z kolei w turnieju Krajów Wyszehradzkich, w którym rywalizowały juniorki, bezkonkurencyjna w wadze do 76 kg okazała się Daniela Tkachuk z Cementu-Gryfa, ubiegłoroczna wicemistrzyni Starego Kontynentu i trzecia zawodniczka mistrzostw globu. Podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa wygrała pewnie wszystkie pojedynki w turnieju. Trzecia lokata w tej samej kategorii przypadła natomiast Izabeli Wałachowskiej z Orląt Łuków.

Ze srebrnym medalami tej imprezy powróci zaś kolejny duet chełmianek - Olha Padoshyk, startująca w wadze do 59 kg oraz Alicja Nowosad, rywalizująca w kategorii do 65 kg). Brąz dorzuciła jeszcze ich koleżanka klubowa, Urszula Piotrowska (72 kg).

W klasyfikacji drużynowej Cement-Gryf Chełm w grupie kadetek zajął drugie miejsca, natomiast w grupie juniorek wśród polskich klubów został sklasyfikowany na pierwszej pozycji.

Punktację generalną Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich wygrały reprezentantki Polski. Biało-czerwone zgromadziły ogółem 127 punktów, wyprzedzając Ukrainki (78 pkt.) oraz Węgierki (64 pkt.).