U!NB AZS UMCS Start Lublin lepszy od AZS UJK Kielce w hali Globus

Michał Piłat
Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin pokonali w sobotę w hali Globus ekipę AZS UJK Kielce 107:71, w meczu 16. kolejki rozgrywek II ligi grupy B. To czternasty triumf podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego w kampanii 2020/21. Lublinianie po raz siódmy w tym sezonie, złamali barierę stu punktów.

‒ Wiedzieliśmy, że Kielce grają szybko. Musieliśmy być przygotowani na obronę jeden na jeden. W pierwszej połowie mieliśmy troszkę problemów z ich zatrzymaniem, w drugiej było dużo lepiej. Atak funkcjonował dziś bardzo dobrze, oprócz wolnych, które nie chciały wpadać ‒ mówi Przemysław Łuszczewski, szkoleniowiec lublinian.

Wyrównana walka w tym meczu trwała jedynie przez pierwsze trzy minuty. Po celnej trójce Michaela Gospodarka lublinianie odskoczyli na 9:6, a po trafieniu Adama Myśliwca gospodarze mieli już dziesięć oczek zaliczki (16:6). Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się 13-punktową wygraną miejscowych (31:18). Druga kwarta była nieco bardziej wyrównana, jednak po pierwszej połowie, team trenera Przemysława Łuszczewskiego miał nadal w miarę bezpieczną przewagę (57:41).

Po zmianie stron lublinianie zdecydowanie dominowali w hali Globus, wygrywając trzecią kwartę różnicą 17 pkt. (31:14). To spowodowało, że praktycznie było po meczu, bowiem przed decydującą odsłoną, tablica wyników pokazywała rezultat 88:55 na korzyść gospodarzy. Ostatecznie sobotni pojedynek zakończył się pogromem kielczan 107:71.

‒ Chcieliśmy grać agresywnie, szybko, nie pozwolić rywalom na kontry. Wiedzieliśmy, jak lubią grać, dlatego plan był taki, aby im to uniemożliwić. Kielce to nieprzewidywalny zespół, ale jednocześnie przewidywalny. Jest tu trochę szaleństwa. My byliśmy na to przygotowani. Może pierwsza połowa była w naszym wykonaniu trochę gorsza, ale trzecia kwarta już była dobra i to ona okazała się decydująca. Siódmy raz przekraczamy granicę stu punktów, zatem jest się z czego cieszyć ‒ podkreśla Adam Myśliwiec, zawodnik U!NB AZS UMCS Start.

Ekipa U!NB AZS UMCS Start nadal jest liderem tabeli II ligi grupy B, mając na koncie 29 pkt. (14 zwycięstw i 1 porażka.). Lublinianie wyprzedzają aktualnie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski (28 pkt.) oraz Akademię Koszykówki Legii Warszawa (24 pkt.).

U!NB AZS UMCS Start Lublin - AZS UJK Kielce 107:71 (31:18, 26:23, 31:14, 19:16)
U!NB AZS UMCS Start: Obarek 26, Gospodarek 14, Waniewski 13, Wąsowicz 11, Myśliwiec 11, Wiśniewski 11, Pszczoła 8, Nycz 7, Jaworski 6, Matysek, Szewczyk, Kępka. Trener: Przemysław Łuszczewski