U!NB AZS UMCS Start Lublin po raz kolejny rozgromił swojego rywala. Zobacz zdjęcia

Udostępnij:
Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin rozgromili u siebie ekipę KS Kutno 100:41, w meczu 17. kolejki rozgrywek II ligi. Było to piętnasta wygrana lublinian w kampanii 2020/21 i zarazem ósma z przekroczoną barierą stu punktów.

‒ Nie spodziewałem się, że będzie tak łatwo. Tym bardziej, że w pierwszej kwarcie straciliśmy trochę nerwów. Przeciwnicy miksowali obrony: strefową z obroną jeden na jeden. Cieszę się, gdyż to pokazało, że zawsze musimy być skoncentrowani, a także można było zobaczyć nasz sportowy charakter. Nie zawsze przecież jest łatwo podnieść się, gdy nie idzie. My szybko jednak podnieśliśmy się i w efekcie wypracowaliśmy bardzo dużą przewagę. Dzięki temu każdy zawodnik mógł pograć i mieć trochę tej radości z gry ‒ mówi Przemysław Łuszczewski, trener U!NB AZS UMCS Start Lublin.

Początek sobotniej potyczki nie zapowiadał jednak tal łatwej przeprawy lublinian, którzy pierwszą kwartę wygrali zaledwie dwoma oczkami (20:18). W kolejnych odsłonach podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego, zdecydowanie dominowali już na parkiecie w hali MOSiR Bystrzyca, gromiąc ostatecznie rywali różnicą aż 59 pkt. Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy z Koziego Grodu był Karol Obarek, zdobywca 24 pkt., który zapisał miedzy innymi na swoim koncie sześć rzutów zza linii 6,75 m.

‒ Jedyne co mogę ocenić, to przez pryzmat pierwszej kwarty. Ta pokazała, że jesteśmy w stanie walczyć z zespołem Lublina, ale niestety pozostałe trzy kwarty… przegraliśmy sromotnie. Traktujemy to jako naukę. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski i w kolejnych meczach będziemy już zupełnie innym zespołem ‒ komentuje Bartłomiej Szczepaniak, szkoleniowiec KS Kutno.

Drużyna U!NB AZS UMCS Start po efektownej wygranej z zespołem z Kutna, nadal jest liderem tabeli II ligi grupy B. Lublinianie w szesnastu rozegranych meczach zgromadzili 31 pkt. (15 zwycięstw i 1 porażka). Team trenera Przemysława Łuszczewskiego wyprzedza aktualnie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - 30 pkt. (14 wygranych i 2 przegrane) oraz ŁKS AZS UŁ SG Łódź - 26 pkt. (10 zwycięstw i 6 porażek).

U!NB AZS UMCS Start vs KS Kutno 100:41 (20:18, 27:5, 28:16, 25:2)
U!NB AZS UMCS Start: Obarek 24, Nycz 17, Myśliwiec 16, Wąsowicz 16, Gospodarek 11, Wiśniewski 8, Matysek 4, Waniewski 2, Szewczyk 2, Stefaniuk, Jaworski. Trener: Przemysław Łuszczewski

Najpiękniejsze koszykarki Energa Basket Ligi Kobiet w sezoni...