Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie ogłosił kolejny konkurs, w którym mogą wziąć udział Ośrodki Pomocy Społecznej i Miejskie Ośrodki Pomocy Rodzinie, a także partnerujące im organizacje pozarządowe.
Wyjść na prostą

Pani Dorota z Niedrzwicy przez całe życie pracowała jako sprzedawczyni w małym sklepie spożywczym. Po jego zamknięciu przez prawie dziesięć lat nie mogła znaleźć pracy. – Nie miałam żadnych kwalifikacji poza pracą w sklepie, a w mojej okolicy rzadko się coś otwiera – mówi pani Dorota. Wpadła w długi i prawie straciła mieszkanie. To właśnie wtedy trafiła na ulotkę reklamującą szkolenia organizowane dzięki współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego. – Wiedziałam, gdzie leży problem. Nie miałam żadnego doświadczenia poza pracą w sklepie, a przedłużające się bezrobocie też nie pomagało. Program, do którego trafiłam, był skierowany do osób z podobnymi problemami – opowiada. – Dzięki temu było mi łatwiej się odnaleźć. Pomogło też to, że szkolenia były dopasowane indywidualnie do każdego uczestnika – dodaje. Dziś pani Dorota pracuje w przychodni. Spłaca długi i myśli nad przeprowadzką bliżej miejsca pracy. – Udało mi się wyjść na prostą. Teraz chciałabym mieć coś z życia – mówi.

Wsparcie dla potrzebujących

Pani Dorota jest jedną z wielu osób, którym pomogły ośrodki wspierane przez unijne fundusze. Podopieczni tych placówek mogą liczyć na kompleksowe i dopasowane do potrzeb wsparcie, w tym szkolenia, płatne staże czy praktyki. Dla osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym zdobyte w ten sposób doświadczenia i kwalifikacje są często pierwszym krokiem na drodze do wyjścia z trudnej sytuacji materialnej i życiowej. To już dwunasty konkurs Aktywnego włączenia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020, tym razem przeznaczony na projekty związane ze wsparciem dla podopiecznych Ośrodków Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie. Pomoc ma trafić przede wszystkim do osób, których sytuacja na rynku pracy jest wyjątkowo trudna.

CHCESZ ZŁOŻYĆ WNIOSEK? POMOŻEMY!

NABÓR PROJEKTÓW DO KONKURSU w ramach _Aktywnego włączenia_ potrwa DO 28 GRUDNIA 2018 ROKU. Wnioski mogą składać jednostki pomocy społecznej z terenu województwa lubelskiego, w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi. Dla ułatwienia procedury składania wniosków Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie utworzył Mobilny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny. Do jego zadań należy między innymi pomoc w przygotowaniu wniosków, zarówno w siedzibie Urzędu, jak i w siedzibach wnioskodawców. Już prawie 450 pracowników jednostek pomocy społecznej skorzystało z doradztwa Mobilnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego, co świadczy o potrzebie działań takiego zespołu.

Mobilny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny
nr telefonu: 81 46-35-380 lub 605 903 491
adres e-mail: [email protected]

siedziba: Lublin, ul. Obywatelska 4, II piętro, pokój 229

Czekamy na Państwa projekty do 28 grudnia.

Dowiedz się więcej na: www.rpo.lubelskie.pl i LubelskieFunduszeEuropejskie

kliknij

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie