Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Przyrodniczy będzie miał wirtualny dziekanat

Marek Szymaniak
archiwum
Uniwersytet Przyrodniczy za ponad 5 mln złotych wprowadza nowoczesny system informatyczny, który ułatwi współpracę i komunikację między żakami a uczelnią. Pierwsze efekty realizowanego programu już widać. Moduł rekrutacji na studia działa od 1 czerwca.

Wszystko za sprawą projektu "Nowoczesna uczelnia jako system e-usług dla społeczeństwa informacyjnego województwa lubelskiego" realizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy. W jego ramach uczelnia wdroży platformę cyfrową, która w specjalnych modułach pozwoli lepiej zarządzać edukacją. - Wartość projektu wynosi prawie 5,5 mln zł, w 85 proc. jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. W lutym podpisaliśmy umowę z wykonawcą, a od czerwca ruszył pierwszy moduł rekrutacyjny. Całość będzie gotowa do końca 2012 roku - wyjaśnia Katarzyna Antosiewicz z zespołu ds. funduszy strukturalnych Uniwersytetu Przyrodniczego.

Realizowany program informatyczny wspomoże obsługę administracyjną i proces dydaktyczny na uczelni. - Znacznie ułatwi nam to komunikację między studentami, wykładowcami a uczelnią. Większa ilość informacji, która będzie do nas trafiać za pomocą raportowania, pomoże w lepszej obsłudze uniwersytetu, a współpraca wewnątrz uczelni będzie dużo lepsza. Przykładowo studenci nie będą musieli czekać w kolejkach przed dziekanatami. Wiele spraw załatwią w domu przez internet - tłumaczy prof. Krzysztof Gołacki, prorektor ds. studenckich i dydaktyki UP.

W ramach projektu uczelnia wprowadzi 12 modułów. - Jednym z nich jest moduł dziekanat. Umożliwi on obsługę systemową głównych procesów dydaktycznych. Z jego pomocą żacy będą mogli m.in. rozliczać się finansowo z uczelnią czy uzyskać potrzebne im dokumenty. Kolejny moduł obsługujący biuro karier pozwoli im znaleźć najnowsze oferty pracy, staży i praktyk studenckich - wyjaśnia Antosiewicz.

To jednak nie koniec inwestycji związanych z projektem. Na uczelni pojawi się też 18 infokiosków, z których będzie można zaczerpnąć informacje o uniwersytecie, czy skorzystać z internetu. - Zakupimy też sprzęt informatyczny, czyli np. serwery, komputery czy Access Pointy. Są to urządzenia pozwalające na bezprzewodowy dostęp do sieci - twierdzi Antosiewicz.

Czytaj także:
Lublin: UP buduje ośrodek rolniczej informacji naukowej
Uniwersytet Przyrodniczy: Zaczyna się cyfrowa rewolucja
Wmurowano kamień węgielny pod Centrum Innowacyjne UP
Lubelskie uczelnie szykują nowe kierunki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski