Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Przyrodniczy będzie współpracował z PGE

Redakcja
Umowę o współpracy podpisali Jacek Miłosz, dyrektor Elektrociepłowni Lublin Wrotków oraz prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego.
Umowę o współpracy podpisali Jacek Miłosz, dyrektor Elektrociepłowni Lublin Wrotków oraz prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego. mat. prasowe
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, jako jedna z 16 polskich uczelni, rozpoczął współpracę z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Porozumienie w tej sprawie podpisano we wtorek w Elektrociepłowni Wrotków, a Uniwersytet Przyrodniczy został jedną z 16 uczelni, które będą współpracować z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

UP, PGE oraz lubelska elektrociepłownia współpracowały już jednak także wcześniej.

– W ostatnich kilkunastu latach z możliwości odbycia praktyk w Elektrociepłowni Wrotków skorzystało ok. 400 studentów, w tym kilkudziesięciu z Uniwersytetu Przyrodniczego. Zawarcie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej jest potwierdzeniem jej kontynuacji szczególnie w dziedzinie ekoenergetyki, ochrony środowiska i bezpieczeństwa procesów przemysłowych. Stworzy możliwość wspólnego rozwiązywania problemów natury teoretycznej i praktycznej oraz praktycznego wykorzystania potencjału naukowego uczelni – podkreślał Jacek Miłosz.

Wśród innych uczelni, z którymi współpracuje PGE GiEK są m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Warszawska, ale też Politechnika Lubelska i Wrocławska. - Dzięki współpracy z Politechniką Wrocławską opracowano m.in. innowacyjną metodę monitoringu bloku energetycznego w Elektrowni Turów. Z kolei z Politechniką Łódzką spółka prowadziła projekt badawczy z zastosowaniem materiału opatentowanego przez tę uczelnię dla ograniczenia emisji rtęci do atmosfery - informuje Iwona Paziak z Biura Komunikacji PGE.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski