MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Urząd Marszałkowski chce przenieść onkologię ze szpitala przy Kraśnickiej do Centrum Onkologii. Pracownicy są przeciwni

Gabriela Bogaczyk
Gabriela Bogaczyk
Małgorzata Genca
Pracownicy onkologii przy al. Kraśnickiej walczą o pozostawienie tego pododdziału w szpitalu. Urząd marszałkowski jest nieugięty. Planuje przenieść go do Centrum Onkologii.

Jako główny powód swojej decyzji marszałek podaje brak własnej pracowni cytostatycznej w aptece szpitalnej przy al. Kraśnickiej, która jest niezbędna do przygotowywania leków dla chorych onkologicznie. To z kolei grozi wypowiedzeniem placówce przez lubelski NFZ umowy na leczenie chemioterapią.

Pracownicy pododdziału onkologii w szpitalu przy Kraśnickiej odpowiadają: - Nieprawdą jest twierdzenie, że szpital nie posiada kabiny do rozpuszczania cytostatyków. Kabina laminarna do rozpuszczania cytostatyków jest w pododdziale onkologii. Dotychczas cytotstatyki były rozpuszczane na bieżąco i nie ma mowy o jakimkolwiek narażeniu pacjentów związanym z nietrwałością leków. Istota problemu dotyczy przeniesienia tej kabiny zgodnie z przepisami do apteki szpitalnej. Od kilku lat było wiadomo, że kabina powinna być przeniesiona, jednak poprzedni dyrektor nie dopełnił tego obowiązku. Trudno nam wycenić koszt montażu, ponieważ wszystko zależy od rozmiaru prac. Sama kabina wymaga oddzielnego pomieszczenia ze śluzą - piszą w liście do Urzędu Marszałkowskiego pracownicy oddziału onkologii przy Kraśnickiej.

Urząd obstaje przy swoim. Chce przenieść pododdział do COZL. - Decyzja o przeniesieniu oddziału do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jest przemyślana i była konsultowana z ekspertami w dziedzinie onkologii. Podejmując ją kierowaliśmy się jak zawsze dobrem pacjentów - odpowiada Remigiusz Małecki, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Ostatnio zapewniał również, że pracownicy pododdziału onkologii z Kraśnickiej będą mieli możliwość dalszej pracy w macierzystej jednostce lub COZL. - Wszelkie plany i propozycje zmian organizacyjnych są szczegółowo weryfikowane pod kątem zachowania dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych - dodawał.

Pododdział chemioterapii nowotworów działa w szpitalu przy al. Kraśnickiej od 13 lat. Funkcjonuje w ramach oddziału wewnętrznego. Obecnie pododdział posiada sześć łóżek szpitalnych oraz sześć foteli do prowadzenia chemioterapii dziennej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski