Urzędnicy w Lublinie chronią się przed wirusem. Kolejne obostrzenia w funkcjonowaniu lubelskiego ratusza

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
archiwum
Udostępnij:
Skrócił się katalog spraw, które można osobiście załatwić w ratuszu. Z listy wypadła możliwość składania wniosków o wydanie dowodu osobistego. Przychodzimy do urzędu tylko po to, aby zgłosić narodzenie dziecka, zgon lub odebrać gotowy już dowód osobisty.

- Ograniczyliśmy dostęp mieszkańców do urzędu z powodów oczywistych, w trosce o ich bezpieczeństwo – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Ponad tydzień temu ratusz radyklanie ograniczył przyjęcia interesantów. Teraz skrócił jeszcze katalog spraw, w których można bezpośrednio zgłosić się do ratusza.

Z dotychczasowej listy „wypadło” osobiste składanie wniosku o wydanie dowodu osobistego. Tym samym w katalogu zostały tylko trzy kategorie spraw załatwianych bezpośrednio.

  • Chodzi o zgłoszenie urodzenia dziecka. Jest ono przyjmowane w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Leszczyńskiego 20, pok. nr 104 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.
  • Kolejne to zgłoszenie zgonu. Również USC w pok. nr 205 (II piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 oraz w sobotę od 8.00 do 14.00.
  • Trzecią sprawą jest odbiór dowodu osobistego: Wydz. Spraw Administracyjnych przy ul. Leszczyńskiego 20, pok. nr 5 (parter) od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

Taka organizacja pracy w urzędzie ma obowiązywać do odwołania. Kontakt z ratuszem jest możliwy za pośrednictwem infolinii - 81/466 1000 lub poczty elektronicznej: [email protected]

Dokumenty w pozostałych sprawach należy składać elektronicznie (za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) lub za pośrednictwem poczty.

W sprawach niecierpiących zwłoki dokumenty można pozostawiać w pojemnikach umieszczonych w dziewięciu lokalizacjach urzędu: przy ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Franciszka Kleeberga 12A, ul. Szaserów 13-15, ul. Leszczyńskiego 20, ul. Magnoliowej 2 (w zakresie spraw Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności), ul. Czechowskiej 19 A (w zakresie spraw Wydziału Komunikacji), pl. Litewski 1 (sprawy Biura Zamówień Publicznych) oraz Peowiaków 13 (Wydz. Spraw Mieszkaniowych).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
PATRIOTA 1952 R.

CZAS NA ZWOLNIENIA W ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ.

G
Gość
25 marca, 8:50, House:

No to teraz wreszcie urzędaski będą mogły na legalu się opierdzielać. Do tej pory trzeba było kombinować jak tu udawać że się robi :D

Uważasz, że ktokolwiek cieszy się z obecnej sytuacji zagrożenia życia i zdrowia? To jest niemądrym człowiekiem.

G
Gość
25 marca, 06:56, Gość:

Ile Żuk przekazał na walkę z wirusem?

A no tak. Zapomniałem, że podarował miejsca parkingowe pracownikom szpitala.

Ot takie prezydenta nam trzeba.

na terenie stanowiącym własność szpitala.ale to przyjaciel ludzi, zwłaszcza dewelo, którym dogadza.sam na razie nic nie otwiera, nie uczestniczy. wyrazy współczucia z barku możliwości lansowania

H
House

No to teraz wreszcie urzędaski będą mogły na legalu się opierdzielać. Do tej pory trzeba było kombinować jak tu udawać że się robi :D

G
Gość

Pracownicy szpitali miejsca parkingowe mają wykupione na rok,chyba że komuś skończyła się ważność.to nie dobroć tylko bezpieczeństwo,szlabany są pod niesione i w budce nikt nie siedzi.a na górkach czechowskich robota wrze

j
janek

25.03. mam odebrać Kartę Seniora, co w takim przypadku?

G
Gość

Ile Żuk przekazał na walkę z wirusem?

A no tak. Zapomniałem, że podarował miejsca parkingowe pracownikom szpitala.

Ot takie prezydenta nam trzeba.

Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie