MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Urzędnicy w Lublinie chronią się przed wirusem. Kolejne obostrzenia w funkcjonowaniu lubelskiego ratusza

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
archiwum
Skrócił się katalog spraw, które można osobiście załatwić w ratuszu. Z listy wypadła możliwość składania wniosków o wydanie dowodu osobistego. Przychodzimy do urzędu tylko po to, aby zgłosić narodzenie dziecka, zgon lub odebrać gotowy już dowód osobisty.

- Ograniczyliśmy dostęp mieszkańców do urzędu z powodów oczywistych, w trosce o ich bezpieczeństwo – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Ponad tydzień temu ratusz radyklanie ograniczył przyjęcia interesantów. Teraz skrócił jeszcze katalog spraw, w których można bezpośrednio zgłosić się do ratusza.

Z dotychczasowej listy „wypadło” osobiste składanie wniosku o wydanie dowodu osobistego. Tym samym w katalogu zostały tylko trzy kategorie spraw załatwianych bezpośrednio.

  • Chodzi o zgłoszenie urodzenia dziecka. Jest ono przyjmowane w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Leszczyńskiego 20, pok. nr 104 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.
  • Kolejne to zgłoszenie zgonu. Również USC w pok. nr 205 (II piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 oraz w sobotę od 8.00 do 14.00.
  • Trzecią sprawą jest odbiór dowodu osobistego: Wydz. Spraw Administracyjnych przy ul. Leszczyńskiego 20, pok. nr 5 (parter) od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

Taka organizacja pracy w urzędzie ma obowiązywać do odwołania. Kontakt z ratuszem jest możliwy za pośrednictwem infolinii - 81/466 1000 lub poczty elektronicznej: [email protected].

Dokumenty w pozostałych sprawach należy składać elektronicznie (za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) lub za pośrednictwem poczty.

W sprawach niecierpiących zwłoki dokumenty można pozostawiać w pojemnikach umieszczonych w dziewięciu lokalizacjach urzędu: przy ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Franciszka Kleeberga 12A, ul. Szaserów 13-15, ul. Leszczyńskiego 20, ul. Magnoliowej 2 (w zakresie spraw Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności), ul. Czechowskiej 19 A (w zakresie spraw Wydziału Komunikacji), pl. Litewski 1 (sprawy Biura Zamówień Publicznych) oraz Peowiaków 13 (Wydz. Spraw Mieszkaniowych).

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski