Uwaga! TVN: Aresztowano ojca podejrzanego o molestowanie...

  Uwaga! TVN: Aresztowano ojca podejrzanego o molestowanie dzieci. „To diabeł wcielony”. II część wstrząsającego reportażu (WIDEO)

  lub/x-news

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Przez lata były bite i poniżane, prawdopodobnie były także molestowane przez ojca. Jak to możliwe, że sąsiedzi, nauczyciele i urzędnicy nie zauważyli dramatu dziesięciorga dzieci? Przedstawiamy dalszy ciąg tej historii. Skala dramatu, jakiego doświadczyły dzieci z małej wsi na Podkarpaciu, poraża.
  Ratownicy dwie doby poszukiwali zaginionego 12-letniego Daniela. Chłopiec został znaleziony przez ratowników górskich i policjantów w lesie, około pięć kilometrów od domu. - Był wychłodzony. W pierwszym momencie nie wiedział nawet jak się nazywa. Szedł bez butów, w podartych spodniach – mówi uczestniczący w poszukiwaniach ratownik. Do przetransportowania chłopca wezwano helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego.


  PIERWSZA CZĘŚĆ WSTRZĄSAJĄCEGO REPORTAŻU: Uwaga! TVN: Ojciec 10 dzieci podejrzany o molestowanie. „Dzieci szczekały jak psy” (WIDEO)

  - Dziecko odnaleziono żywe. Wszystko wskazuje na to, że jest w dobrym stanie. Najprawdopodobniej zabłądził. Helikopter przetransportuje go prosto do szpitala – mówił na miejscu prokurator Marcin Bobola. W trakcie poszukiwań chłopca, z jego domu do pogotowia opiekuńczego zabrano pozostałe dziewięcioro rodzeństwa.

  Skala zaangażowania służb na miejscu wskazywała, że mamy do czynienia ze sprawą znacznie poważniejszą, niż tylko zaginięcie 12-latka. Osoba, która w czasie poszukiwań skontaktowała się z naszą redakcją przekazała nam wstrząsające informacje, z których wynikało, że skala cierpienia dzieci wykracza daleko poza samą przemoc fizyczną.

  W trakcie oględzin domu Daniela, śledczy dokonali szokującego odkrycia. - Przez przypadek znaleziono zakrwawioną bieliznę małej dziewczynki - powiedział nasz informator. Matka dziesięciorga dzieci podczas przesłuchania zdecydowała się mówić.

  - Z jej relacji wynikało, że ojciec z tymi dziećmi sypia. Na niej to nie robiło wrażenia. Chodziło jej tylko o to, by nie robił dzieciom krzywdy – dodaje. Podejrzany 37-letni mężczyzna został zatrzymany.

  - Dziewczynka miała obdukcję. Lekarz stwierdził, że doszło do penetracji. Inne dzieci, sześcioletnie i trzyletnie również były molestowane. Matka stwierdziła, że mąż się tam też paluszkami bawił – przyznał nasz informator.

  - Byłam raz świadkiem sytuacji, w której jeden z młodszych chłopców odgrywał na jednej z sióstr scenę seksu. Co tam się działo za zamkniętymi drzwiami, nie wie nikt – dodaje krewna dzieci.  Cześć dzieci jest już w wieku szkolnym. Ze względu na swoje upośledzenie miały nauczanie indywidualne.

  - Toczy się śledztwo. Do wyjaśnienia sprawy nie chcę nic komentować. Dzieci ani nie chodziły głodne, ani zaniedbane. Zdarzało się, owszem, że były niedomyte, ale przy takiej ilości dzieci w domu, to się może zdarzyć – twierdzi dyrektor szkoły i dodaje: Raz była taka sytuacja z Danielem, że nauczycielka podejrzewała, że został uderzony, bo miał ślady na twarzy. Od razu zgłosiliśmy to do GOPS-u.

  Molestowana siedmioletnia dziewczynka przebywa w szpitalu. Pozostałe dzieci zostały zabrane do pogotowia opiekuńczego. Według mieszkańców wsi, pomoc społeczna była informowana o problemach w tym domu. Odwiedzał ich asystent rodzinny.

  - Pierwszy raz słyszę te informacje. Z naszej strony wszystko było prowadzone poprawnie. Rodzina z nami współpracowała – mówi Anna Jarema z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu.

  - Z tą rodziną pracowali asystent rodziny, pracownik socjalny i opiekunki. Łącznie trzy, cztery osoby. O wszystkim będę powiadamiać organy nadzoru i prokuraturę – wylicza Anna Jaremna i dodaje: Wydaje mi się, że na swój sposób, tym dzieciom było w ich domu dobrze.

  37-letniemu ojcu dziesięciorga dzieci postawiono zarzut doprowadzenia córki do czynności seksualnych. Decyzją sądu został aresztowany. Prokuratura ustala, czy reszta rodzeństwa też była ofiarą molestowania.

  - Brakuje słów, by opisać tego człowieka. To diabeł wcielony – kończy krewna dzieci.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  37 lat i 10 dzieci

  monika (gość)

  Zgłoś / 3

  upośledzonych. To jest taka sytuacja kiedy państwo od razu powinno zadecydować o niedofinansowywaniu rodziny, o ile małżeństwo nie podejmie kroków antykoncepcji - najlepiej antykoncepcji...rozwiń całość

  upośledzonych. To jest taka sytuacja kiedy państwo od razu powinno zadecydować o niedofinansowywaniu rodziny, o ile małżeństwo nie podejmie kroków antykoncepcji - najlepiej antykoncepcji chirurgicznej.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wykastrować

  Ja (gość)

  Zgłoś / 2

  Mam nadzieję, że tego skurwysyna wykastrują, a potem utną mu łeb. Tylko na to zasługuje!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gosc

  gosc (gość)

  Zgłoś / 9 / 4

  a co na to kościół, podejrzewam, że był tam z wizytą duszpasterską, i co, nie wystarczy wziąć datek. Kościół jest przeciw aborcji, to niech się zaopiekuje też swoimi owieczkami.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ****

  M (gość)

  Zgłoś / 6 / 1

  ..."Anna Jaremna i dodaje: Wydaje mi się, że na swój sposób, tym dzieciom było w ich domu dobrze."... taaak.... takiego domu można by życzyć wszystkim głupim urzędasom którzy jak zwykle "zrobili...rozwiń całość

  ..."Anna Jaremna i dodaje: Wydaje mi się, że na swój sposób, tym dzieciom było w ich domu dobrze."... taaak.... takiego domu można by życzyć wszystkim głupim urzędasom którzy jak zwykle "zrobili wszystko poprawnie i nie ma się do czego przyczepić". Mam nadzieję że żadnych nagród pracowniczych w tym roku na święta nie dostaną! Ciekawi mnie dlaczego "krewna" dzieci nie poszła z tym co wiedziała na policje czy do mediów? Chociażby złożyć anonimowy donos? Można było uniknąć zmarnowanego życia tym dzieciakom!

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Anna Jarema wstyd i hanba dla tej osoby

  kobieta (gość)

  Zgłoś / 2

  NIECH osoba zarzadzajaca GOPS zamilczy i nie tlumaczy sie takimi odpowiedziami. Jest winna i nie ma sie tlumaczyc nia powinni zajac sie ORGANA SCIGANIA. Potwierdza to ,ze GOPS w ktorym zarzadza...rozwiń całość

  NIECH osoba zarzadzajaca GOPS zamilczy i nie tlumaczy sie takimi odpowiedziami. Jest winna i nie ma sie tlumaczyc nia powinni zajac sie ORGANA SCIGANIA. Potwierdza to ,ze GOPS w ktorym zarzadza czesc swiadczenia 500+ dla tej rodzinny dysponowal.To dlaczego za te pieniadze nie kupowali dzieciom jedzenia .Dlaczego wlasciciela fabryki w spodniach nie zmuszali do pracy, nie zglaszali ,ze bije i poniewiera dzieci ,ze zone gwalci i dzieci.Pani JAREMA do kryminalu razem z tym gwalcicielemjest odpowiedzialna.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Okaleczona dzieci.gdzie gops?

  Taka ja (gość)

  Zgłoś / 4

  Anna Jaremna,wypad ze stołka.prostaczka.nawet się wysłowić nie umiała.dają 500 i ręce umywają.a to są dzieci pieniądze..co ona tam robi?czy ma wykształcenie? Żenada.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gosc

  gosc (gość)

  Zgłoś / 3 / 6

  a co to urzędasy czy krewna kazali im robić i rodzić te dzieci, a gdzie był ksiądz, przecież co roku chodzi z wizytą duszpasterską, niechby się zaopiekował tymi biednymi owieczkami, przecież...rozwiń całość

  a co to urzędasy czy krewna kazali im robić i rodzić te dzieci, a gdzie był ksiądz, przecież co roku chodzi z wizytą duszpasterską, niechby się zaopiekował tymi biednymi owieczkami, przecież kościół jest za zakazem aborcji. Także miał okazję się wykazać w opiece tych dzieci. One na pewno chodziły na religię, do kościoła, i co biedulki kościelne zbierały tylko datki. A co do donosu, nie każdy jest kapusiem tak jak ty, a co jakby sie ojciec tych dzieci dowiedział i zrobił porządek ze skarżącym, w tym naszym obecnie popapranym kraju to teraz wszystko możliwe. Każdy się boi, teraz w kapitalizmie każdy dba o siebie. PiSowce pozbawiły nasz uczcić ludzkich płacąc młodym za seks i rozmnażanie się a uczciwym karzą pracować za miskę ryżu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gosc

  gosc (gość)

  Zgłoś / 2 / 5

  oto wyniki działania PiS, i widać, że za mało mu dawali za darmo z tych 1000+, 500+ bo jak znęcał się nad dziećmi to jednak miał chwile trzeźwości, gdzie wiadomo, że wóda wzmacnia agresję, bo...rozwiń całość

  oto wyniki działania PiS, i widać, że za mało mu dawali za darmo z tych 1000+, 500+ bo jak znęcał się nad dziećmi to jednak miał chwile trzeźwości, gdzie wiadomo, że wóda wzmacnia agresję, bo gdyby leżał cały czas pijany jak świnia to nie miałby siły znęcać się nad dziećmi, zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podkarpacie - wzgórza mają oczy...

  **** (gość)

  Zgłoś / 4 / 2

  Podkarpacie - wzgórza mają oczy...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Masakra

  M.R. (gość)

  Zgłoś / 2

  .....A gdzie te oczy były do tej pory?!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gość

  Gość (gość)

  Zgłoś / 20

  A gdzie do tej pory była ta niby krewna? Dlaczego nie zgłosiła tego na policję?! Powinni wszyscy beknąć za tę sprawę - i sąsiedzi, i rodzina - WSZYSCY, którzy wiedzieli, że dzieje się tam dzieciom...rozwiń całość

  A gdzie do tej pory była ta niby krewna? Dlaczego nie zgłosiła tego na policję?! Powinni wszyscy beknąć za tę sprawę - i sąsiedzi, i rodzina - WSZYSCY, którzy wiedzieli, że dzieje się tam dzieciom krzywda!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brak słów

  Matka (gość)

  Zgłoś / 5

  Aż brak słów... Urzędnicy również powinni stanąć przed sądem i otrzymać wyrok, może następnym razem nie przymkną oka na ludzką tragedię. A kobieta, która znała sytuację i zgłaszała do gminy,...rozwiń całość

  Aż brak słów... Urzędnicy również powinni stanąć przed sądem i otrzymać wyrok, może następnym razem nie przymkną oka na ludzką tragedię. A kobieta, która znała sytuację i zgłaszała do gminy, powinna z tym pójść dalej jeżeli widziała brak rezultatu swoich doniesień. A nauczyciele, pedagodzy, psychologowie szkolni też nic nie zauważyli??? Biedne dzieciaczki, smutny ich los :( zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo