TD
Vítezslav Lavicka
Vítezslav Lavicka Pawel Relikowski / Polska Press
Jesteśmy rozczarowani, walczyliśmy do końca o remis. W pierwszej połowie brakowało nam jakości w ofensywie. Po przerwie było już z tym lepiej. Szkoda tylko, że ich nie wykorzystaliśmy i wracamy do Wrocławia bez punktu - przyznał po przegranym 0:1 meczu z Legią trener Śląska Wrocław Vítezslav Lavicka.

Trudno powiedzieć coś po takim meczu. Jesteśmy rozczarowani, walczyliśmy do końca o punkt. Wiedzieliśmy, że Legia jest groźną drużyną, zwłaszcza na własnym terenie. Moi zawodnicy spisali się dobrze. W pierwszej połowie brakowało nam jakości w ofensywie. Skrzydłowi nie kreowali wielu sytuacji. Po przerwie było już z tym lepiej. Szkoda tylko, że ich nie wykorzystaliśmy i wracamy do Wrocławia bez punktu. Cóż, pozostaje tylko pogratulować przeciwnikom. Nam pozostaje walka o punkty w kolejnych spotkaniach - przyznał po meczu trener Śląska Vítezslav Lavicka.

Legia wygrała po rzucie karnym podyktowanym po zagraniu ręką Igorsa Tarasovsa. W końcówce Daniel Stefański podyktował jedenastkę dla Śląska, po analizie VAR zmienił jednak decyzję. Chwilę później ukarał czerwoną kartką Cafu, który miał opluć Arkadiusza Piecha.

- Nie widziałem jeszcze tych sytuacji na powtórkach. Trudno mi o nich cokolwiek powiedzieć - uciął czeski szkoleniowiec.

- Pracuję z drużyną dopiero od kilku miesięcy. Na każdym treningu staramy się pracować nad naszymi słabościami. Do poprawy jest jednak jeszcze wiele rzeczy. Choćby nasza gra na wyjazdach. Aby osiągnąć cel, potrzebujemy jeszcze trochę czasu. Idziemy jednak w dobrym kierunku - podkreśla Lavicka.

Sebastian Szymański: Jesteśmy na dobrej drodze do tego, by zająć pozycję lidera ekstraklasy

Materiał oryginalny: Vítezslav Lavicka po meczu z Legią: Jesteśmy rozczarowani. Nie wykorzystaliśmy naszych szans - Sportowy24