reklama

W 2010 r. wzrosną składki na polisy komunikacyjne

Justyna SzafraniecZaktualizowano 
Już za miesiąc możemy płacić wyższe składki na polisy komunikacyjne. Wynika to z podniesienia tzw. sumy gwarancyjnej, czyli maksymalnego odszkodowania, które może otrzymać kierowca od ubezpieczyciela. Nowe kwoty to dostosowanie do unijnych uregulowań.

Ubezpieczyciele już zapowiadają, że z tego powodu podniosą wysokość składek na polisy komunikacyjne. Jeżeli w tym czasie (do 10 grudnia 2009 r.) upływa termin ważności naszej polisy, warto już teraz przejrzeć dostępne na rynku oferty. W części towarzystw możemy wykupić polisę wcześniejszej z późniejszą datą obowiązywania, korzystając z obecnych, niższych stawek.

Wzrost sum gwarancyjnych jest znaczny: z 300 tys. do 500 tys. euro za szkodę samochodu oraz z 1,5 mln do 2,5 mln euro za utratę w wypadku życia lub zdrowia. Oczywiście, nie należy się spodziewać, że wzrost składek będzie proporcjonalny do wzrostu maksymalnych kwot, czyli o ponad 60 proc.

Wysokość składki jest zależna nie tylko od maksymalnej kwoty, ale od znacznie bardziej skomplikowanego sposobu szacowania ryzyka czy szacowania wystąpienia szkody. Każde towarzystwo szacuje szkody według własnych kryteriów, stąd w każdym otrzymamy inne warunki.
Zacznijmy jednak od początku, czyli od ubezpieczenia OC.

Posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej to obowiązek każdego kierowcy. Ubezpieczenie to chroni właściciela lub kierowcę pojazdu przed finansowymi konsekwencjami szkód (związanymi z użytkowaniem pojazdu), które mogą być wyrządzone osobom trzecim.

Ubezpieczenie obejmuje szkody, których następstwem jest: śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia, a także utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia. Za szkodę powstałą w związku z ruchem ubezpieczonego pojazdu zostanie uznana również szkoda, która powstała przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu, np. zarysowanie drzwi samochodu parkującego obok, bezpośrednio przy załadowaniu i rozładowaniu pojazdu, podczas zatrzymania, postoju i garażowania pojazdu.

Obecnie zakupiona w Polsce polisa OC obowiązuje nie tylko w Polsce, ale także na terytorium wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz Andory, Chorwacji, Islandii, Norwegi i Szwajcarii. Polisa działa także na terytorium Liechtensteinu, Monako, San Marino, Wysp Normandzkich, Gibraltaru, wyspy Man oraz Wysp Owczych. Umowa ubezpieczenia obowiązkowego OC zawierana jest zazwyczaj na 12 miesięcy. W wyjątkowych sytuacjach umowa może być zawarta na okres krótszy, jednak na nie mniej niż 30 dni.

Polisa OC zachowuje swą ważność po sprzedaży pojazdu nowemu nabywcy, który jednak może ją wypowiedzieć w ciągu 30 dni. Jeśli zostawi sobie starą polisę, zakład ubezpieczeń ma możliwość rekalkulacji składki. Zbywca samochodu ma obowiązek poinformowania zakładu ubezpieczeń o tym, że nastąpiła zmiana właściciela pojazdu. Jeżeli polisa zostanie wypowiedziana, zbywca otrzymuje zwrot składki proporcjonalnie do czasu trwania polisy.

Wysokość zarówno składki OC, jak i AC, zależy od wielu czynników, według których ubezpieczyciel wycenia ryzyko wystąpienia szkody. W obu przypadkach dla osób fizycznych są to: wiek posiadacza lub użytkownika pojazdu. Ubezpieczyciele często nie zadowolą się tylko danymi posiadacza pojazdu, ale zapytają również o najmłodszego jego użytkownika. Na cenę będą miały wpływ również rodzaj pojazdu, pojemność silnika, rok produkcji i pierwszej rejestracji pojazdu i miejsce jego zarejestrowania.
Ważny będzie również indywidualny przebieg ubezpieczenia i sposób płatności - zazwyczaj taniej jest przy płatności jednorazowej. Otrzymamy również zniżkę za kontynuację ubezpieczenia w tym samy towarzystwie, oczywiście, pod warunkiem że poprzedni okres był bezszkodowy. Możemy również otrzymać innego rodzaju zniżki lub okresowe promocje. Kupując nowy samochód, w ramach umowy dilera z ubezpieczycielem możemy skorzystać z promocyjnych stawek, np. 60 proc. na pakiet OC, AC i NNW. U części ubezpieczycieli zniżki z OC będą przeniesione na AC.

Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez Finamo dla jednej osoby przy ubezpieczaniu tego samego samochodu różnica w składce może być nawet trzykrotna.

Ubezpieczenie OC wyceniliśmy dla dwóch osób: 22-letniej samodzielnej kobiety, która posiada prawo jazdy od roku i mieszka w Warszawie, oraz 32-letniego żonatego mężczyzny, ojca dwójki dzieci, mieszkającego w Gdyni, który posiada prawo jazdy od 12 lat. Dzięki sześcioletniej bezszkodowej jeździe ma 50 proc. zniżki.

Ubezpieczyciel, który ma najlepszą ofertę dla 22-latki od roku posiadającej prawo jazdy zamierzającej jeździć 5-letnią hondą, to AXA. Składka roczna OC w tym towarzystwie wyniesie dla niej 1211 zł. Jednak jeżeli ta sama kobieta będzie zamierzała jeździć nowym fordem focusem, poza firmą AXA (1159 zł), może skorzystać również z Allianza (1139 zł). W tym przypadku warto również sprawdzić PZU, w którym składka na OC, przy zakupie pakietu z AC i NNW, to tylko 512 zł.

Jak widać z zestawienia, młode osoby, o krótkim stażu posiadania prawa jazdy, płacą zdecydowanie więcej niż bardziej doświadczeni kierowcy. Wynika to z danych statystycznych i z większego ryzyka spowodowania przez te osoby wypadku.

Z tego względu, jak można zauważyć w zestawieniu, znacznie mniej zapłaci mężczyzna, który od 12 lat posiada prawo jazdy i może pochwalić się sześcioletnią bezszkodową jazdą. Kierowca ten, jeżeli będzie kupował OC dla hondy z 2004 roku, najkorzystniejszą ofertę otrzyma od Liberty Direct (470 zł) i Generali (472 zł).

Jeżeli jednak zdecyduje się na forda focusa, wówczas zapłaci tylko 413 zł w Allianzie lub 458 zł w Link 4. W tym przypadku warto jest również sprawdzić ofertę w PZU, w którym OC przy zakupie pakietu z AC i NNW kosztuje tylko 316 zł, oraz Avivę Direct (dla pakietu z AC - 441 zł).

Jednak cena nie powinna być jedynym kryterium doboru ubezpieczenia. Ważne jest, by wybrać zakres ubezpieczenia, który rzeczywiście jest nam potrzebny, i sprawdzić ofertę przynajmniej w kilku towarzystwach. Możemy to zrobić także przez internet na stronach, które oferują ubezpieczenia direct. Pomyślmy również o sposobie likwidacji szkód. Oczywiście, dopóki ona nie nastąpi, nie możemy tego ocenić. Jednak tu również warto, oczywiście krytycznie, poczytać fora internetowe i zapytać innych użytkowników dróg. Czasami lepiej wybrać średnią cenę, ale gwarantującą lepszy serwis.

Jeżeli stłuczka zostanie spowodowana z naszej winy, wówczas polisa OC pokryje tylko szkody spowodowane na innym pojeździe. Swój samochód będziemy musieli wyremontować sami. Nie zabezpiecza nas również w przypadku kradzieży naszego auta. Chcąc zabezpieczyć się przed tego typu sytuacją, powinniśmy wykupić polisę autocasco. O polisach AC napiszemy za tydzień.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Materiał oryginalny: W 2010 r. wzrosną składki na polisy komunikacyjne - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

s
steptIdeldits

Witryn internetowych w pokera sa ogólnie znane przedstawienie wlasnych nowych czlonków z pewnych bardzo kuszacych ofert z wolnymi zetony zwiazanych z gracza pierwszego depozytu. Jednym z takich witryny pokera online jest rzeczywiscie PokerStars, najwiekszy na swiecie poker room. Podczas korzystania z PokerStars depozytu kod bonusowy " STARS600 Zacheta PokerStars kod przyznaje bonus powitalny w wysokosci 100 proc wart okolo 600 dolarów na swojej pierwszej wplaty. Teraz to nie bedzie prawdopodobnie brzmiec bardzo wyjatkowy , ale po prostu czekac. PokerStars Kod depozyt premia moze faktycznie byc uzywane az trzech depozytów, co oznacza, ze ??absolutnie kazdy , niewazne jak niefrasobliwe lub przerywany ich grac online poker moze byc, moga w pelni korzystac z darmowych zetonów pokerowych.
 
Mozesz byc nieco zdezorientowani co dokladnie jak to dziala , wiec zrobie próbe wyjasnienia tego tak wyraznie, jak to mozliwe. Nowy gracz wlaczyc korzystanie z tych samych PokerStars dól kod bonusowy platnosci " STARS600 " na trzech pierwszych lokat. To nie znaczy , ze masz do 1 dolar , 500 , ale mozna zrobic mniejsze wplaty i zawsze twierdza, az do 600 dolarów z darmowych zetonów pokerowych w trzech pierwszych lokat.
 
Powiedzmy, ze wplacisz 200 dolarów w poker room , aby rozpoczac . Korzystajac z PokerStars kod depozytu premii i otrzymac 200 $ zachete dopasowania . Nastepnie na kolejnym depozycie , trzeba zainwestowac 250 dolarów , znów podczas korzystania z PokerStars depozytu kod bonusowy " STARS600 ". Dostaniesz kolejne $ 250 bonusu dopasowania . Po dokonaniu twoja trzecia zaliczki , mozesz jeszcze raz skorzystac z PokerStars kod depozytu premii i dostac sie do 150 dolarów znacznie wiecej w wolnych pokera przekaski. Moze chcesz wplacic 300 dolarów to czas , w dalszym ciagu masz 150 dolarów w pozostalych premii 600 $.Aby upewnic sie, ze pierwsze trzy lokaty zorganizowac korzystanie z PokerStars dól kodu bonusowego platnosci, drugie i trzecie lokaty musza byc wykonane w ciagu 90 dni w pierwszej wplaty. Minimalny depozyt kwalifikacyjna jest tylko 10 dolarów . Nie musisz ubiegac sie o pelne 600 $ bonusu do skorzystania z promocji PokerStars kuponu.
 
PokerStars daje swoim czlonkom kilka miesiecy , aby wyczyscic kazda czesc premii , poczawszy od momentu, indywidualny bodziec byl okreslany. Tak wiec nalezy uzyc PokerStars kod wplaty bonusu od pierwszej wplaty , twierdzac, ze 200 dolarów , mozesz miec 6 miesiecy , aby wyczyscic , ze $ 200 bonusu. Kiedy jeden miesiac pózniej, zrobic kolejne $ 200 depozytu , masz innowacyjny 6 miesieczny okres do stwierdzenia, ze ??200 dolarów na zachete . Jezeli jakiekolwiek srodki bonusowe sa na lewo od pierwszej wplaty , bedzie kontynuowac i wyczyscic ten pierwszy , poczawszy od dnia nastepnego rozliczenia premii raz pierwszy zostala zakonczona.
 
Glówna zaleta jest to, ze 6 miesiecy to wiele lat , znacznie dluzej niz wiekszosc stron internetowych poker zezwolenia , zapewniajacy realna szanse na oczyszczenie caly bonus . Nawet jesliosoba grac w pokera online dotyczace weekendy, na niskich stawkach , mozna jeszcze ewentualnie wyczyscic kazda czesc premii PokerStars na dlugo przed jej wygasnieciem.
 
Usuwanie bonus PokerStars jest po prostu kwestia gry w pokera online na prawdziwe pieniadze. Po wprowadzeniu w PokerStars dól kodu bonusowego platnosci i uzyskac swój depozyt , bedziemy chcieli zebrac 17 punktów VPP dla kazdego 1 dolar na zachete . Gdy zdobedziesz 170 punktów VPP tylko grajac w gry gotówkowe i turnieje lub , 10 dolarów premii zostanie zwolniony. Ten proces jest kontynuowany dla kazdego 170 VPP wygenerowac azcaly bonus jest wyczyszczone, czy twój 6nieliczni waznosci miesiac sie skonczy.
 
Wolne zetony pokerowe internetowe nagrodzone podczas korzystania z PokerStars kod depozytu premii zalezy od róznych walutach.Deponentów USD otrzymac az 600 dolarów , co wymaga 17 punktów VPP za 1 dolar w premii. EUR deponentów moga otrzymac do 465 € na 22 Bonus za VPP 1 €. Deponentów GBP zarobic okolo ? 390

m
migNo

Cozabawne blog! I rzeczywiscie cieszyl sie ogladajac ten zabawny film z mojej rodziny , jak i wspolnie z kolegami.

p
pyncdrowdaync

To begin this review, Personally i think it’s only fair to say that I don’t know musicals. And also by that, I am talking about I'm sure I’ve seen below three musicals in my entire life. I’ve seen Grease, I’ve seen The tunes Man, i could have seen an opera on PBS once, Watch Rock of Ages Free however i don’t think that that counts and I really don’t remember much of it anyways. Sure, I'm sure that musicals are inherently form of silly knowning that characters usually try song and commence dancing around like lunatics anytime they please with no one even bats an eyelash, in case that you were to question me by what separates a fantastic musical at a bad musical, my response could possibly be something similar to, “Uhh… c-costume design?” I just don’t know musicals that well.

That said, The only movies. And that i do like 80s music, so hey, let’s check out Rock of Ages, the newest 80s-themed musical from director Adam Shankman (Hairspray, Zac Efron’s Pool Party*)

Note: ‘Zac Efron’s Pool Party’ is hardly one among Mr. Shankman’s best projects, I recently wanted everyone here to understand there is really an issue that exists that’s called ‘Zac Efron’s Pool Party.’]

Rock of Ages opens in 1987 using a bus headed for La. It is here that the audience is shown Sherrie Christian (Julianne Hough), an adolescent, pretty, and talented girl from Oklahoma who's going to be for my child way to the California to ensure it is as being a rock singer. Just after arriving in L.A., she meets Drew Boley (Diego Boneta), a kindhearted, handsome local with rock & roll aspirations of his personal. The two hit them back immediately and Drew will be able to get Sherrie employment at the Bourbon Room, a storied rock joint run by aging rocker Dennis Dupree (Alec Baldwin) and the second-in-command, Lonny (Russell Brand). All is just not well in the Bourbon Room, however, because Mayor of Chicago (Bryan Cranston) and his awesome wife (Catherine Zeta-Jones) are earning business more and more difficult for that club inside an absolutely Footlooseian effort to rid Chicago in the evils of rock music as well as its biggest star, Stacee Jaxx (Tom Cruise).

So what’s there to enjoy concerning this movie? Well, lots, I assume. For starters, the renditions of 80s hit songs are faithful to your original songs, while simultaneously feeling fresh and new (furthermore, at some part, Hough and Boneta perform the song “More Than Words” by Extreme, and that is totally a 90s song. Just sayin’). The cast does an admirable job performing the songs, while it's that Catherine Zeta-Jones and Mary J. Blige steal the show in that regard.

Blige mentioned how she became a part of Rock of Ages, ”I met (director) Adam Shankman in regards to a year and a half, couple of years ago in a housewarming party for Jennifer Lopez. There we were all just hanging out, having a great time anf the husband kept saying he was going to put me in a movie, and also you know, people say things if you spend time with them, however they don’t deliver. Therefore we just ignored can said, ‘Ok, we love you anyway.’ Few months later, he turned up which has a script… we started. I obtained an acting coach, I went even harder as he believed in me that I can try this.”

Rock of Ages is also beneficial to a good level of laughs, because that the movie doesn’t take itself too seriously more often than not. From Paul Giamatti’s unbelievably sleazy manager character to your somewhat racy scene where Tom Cruise generally is singing in a woman’s butt, this movie delivers comedy over a dialogical level plus a physical level and also the jokes work.

Speaking of the film’s comedic moments, co-star Malin Ackerman said ”I was impressed by Cruise's] humorousness and just how far he took it and, you already know, that’s why he's who he is. That’s why he’s had such a long career, because he’s game for anything, however i really didn’t really know what y

1734

ok, mogę płacić za ubezpieczenie tyle co w innych krajach UE pod warunkiem że ktoś mi zagwarantuje, że będę zarabiał tyle co oni. jak oni to sobie wyobrażają? że teraz będę im lekką ręką oddawał dziesiątą część mojej pensji? mam oc i ac w avivie i do tej pory byłe zadowolony zarówno z obsługi jak i zniżki 60%, pytanie co z tego zostanie? mam nadzieję że TU zdają sobie sprawę, że będą musiały ostro zawalczyć o klientów...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3