Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Chełmie jest więcej uczniów szkół średnich. Największe zainteresowanie budzi II Liceum Ogólnokształcące

Klaudia Szynkaruk
Klaudia Szynkaruk
archiwum
Podczas ostatniego Posiedzenia Komisji Oświaty w Chełmie podsumowano rozpoczęcie nowego roku szkolnego w miejskich szkołach.

W związku z nowym rokiem szkolnym nastąpiły zmiany jeśli chodzi o struktury dyrektorskie placówek oświaty w Chełmie. Odbyły się cztery konkursy, gdzie wyłoniono nowych dyrektorów — w Przedszkolu Miejskim nr 5, Dorotę Hurko; w Szkole Podstawowej nr 4, Barbarę Anchimowicz; w Zespole Szkół Technicznych, Grzegorza Czyżyka oraz w Przedszkolu Miejskim nr 8, Anetę Rul vel Sochacz.

W Chełmie funkcjonuje 11 przedszkoli miejskich, w tym roku szkolnym placówek zapisano do nich 1370 dzieci, to o 15 więcej niż w roku 2021/2022. Jeżeli chodzi o szkoły podstawowe, w nich naukę podjęło 3615 uczniów, o 90 mniej niż w roku poprzednim.

Na terenie miasta funkcjonuje 8 jednostek oświatowych na poziomie szkolnictwa ponadpodstawowego. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszy się II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Technicznych w Chełmie. W nowym roku szkolnym naukę w szkołach średnich w mieście podjęło 5181 uczniów, co stanowi znaczący wzrost, porównując rok poprzedni i 4864 uczniów, którzy wówczas rozpoczęli naukę na poziomie ponadpodstawowym w Chełmie.

– Na tę chwilę we wszystkich placówkach miejskich jest 176 dzieci pochodzenia ukraińskiego. W tym roku nie zostały utworzone oddziały przygotowawcze. Natomiast dla wszystkich uczniów zostały otworzone oddziały międzyszkolne oddziały nauki dodatkowej języka polskiego w liczbie 6 godzin – mówiła podczas Komisji Agnieszka Walewska-Maksim, Dyrektor Departamentu Oświaty w Chełmie. – Te oddziały znajdują się w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 7, Szkole Podstawowej nr 6 i w Zespole Szkół Technicznych. W Szkole Podstawowej nr 1 są dwa oddziały, które powstały w zależności od poziomu nauczania, tak aby wszystkie dzieci na odpowiednim poziomie mogły pobierać tę naukę – podkreśliła.

Liczba oddziałów została utworzona na podstawie deklaracji dyrektorów o liczbie dzieci, wymagających dodatkowego nauczania języka polskiego.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski