W Grecji bez niespodzianki. Panathinaikos ponownie lepszy

(W sobotę o godzinie 20:00 lublinianki w ramach Energa Basket Ligi Kobiet podejmą beniaminka, MKS Pruszków) fot. Wojciech Szubartowski
W meczu 4. kolejki fazy grupowej rozgrywek Pucharu Europy zawodniczki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin przegrały na wyjeździe z liderem swojej grupy, Panathinaikosem Ateny 59:67.

Dla akademiczek była to już druga porażka z Greczynkami. 27 października zespół trenera Krzysztofa Szewczyka przegrał we własnej hali z rywalkami 38:51.

Po pierwszych dziesięciu minutach rewanżu lublinianki miały prawo myśleć o korzystnym wyniku. Traciły bowiem do Panathinaikosu tylko cztery oczka (17:13). W ekipie z „Koziego Grodu” zwyczajowo ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Natasha Mack i Aleksandra Stanaćev.

Na początku drugiej odsłony po trafieniu Amerykanki zrobiło się 17:15, lecz od tego momentu szalę na swoją stronę zaczęły przechylać rywalki. Kolejne minuty należały do nich. Greczynki zanotowały serię 8:0 i odskoczyły do stanu 27:15. Na dwie i pół minuty przed ostatnią syreną w tej części meczu, kiedy do kosza trafiła Pinelopi Pavlopoulou, tablica pokazywała już 35:21. Na przerwę zespoły udały się przy rezultacie 35:25.

W trzeciej kwarcie gospodynie kontrolowały sytuację, dzięki czemu do ostatnich dziesięciu minut przystąpiły z solidną zaliczką (51:39). Wydawało się, że emocji raczej nie będzie, ale przyjezdne zdołały się jeszcze poderwać do walki.

Na trzy minuty przed końcem spotkania traciły do faworyzowanych przeciwniczek zaledwie cztery punkty (61:57). Mimo dobrej postawy, zielono-białym nie udało się dogonić wyniku.

Z bilansem 2-2 AZS zajmuje 2. miejsce w grupie. Dokładnie taki sam dorobek ma jednak Crvena Zvezda i to pomiędzy tymi zespołami rozegra się bezpośrednia walka o udział w kolejnej fazie. Tego jest już pewny natomiast zespół z Grecji (bilans 4-0).

Panathinaikos Ateny – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 67:59 (17:13, 18:12, 16:14, 16:20)
Panathinaikos: Potter 23, Carter 20, Chairistanidou 10, Pavlopoulou 6, Sotiriou 5, Alexandri 2, Bountouri 1, Kotoula, Theodoromanolaki. Trener: Eleni Kapogianni
AZS: Mack 21, Stanaćev 17, Zec 8, Clouden 6, Trzeciak 4, Wińkowska 2, Ziętara 1, Kuczyńska, Kośla. Trener: Krzysztof Szewczyk