Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W internecie będzie można obejrzeć 200 działek do sprzedaży z terenu Lubelszczyzny

Małgorzata Szlachetka
Panorama dawnego terenu Daewoo w Lublinie. Działki przeznaczone na sprzedaż podświetlone są na czerwono
Panorama dawnego terenu Daewoo w Lublinie. Działki przeznaczone na sprzedaż podświetlone są na czerwono materiał Urzędu Marszałkowskiego
Urząd Marszałkowski ma we wtorek udostępnić w internecie specjalną mapę działek, przeznaczonych do sprzedaży i dzierżawy. Przetarg na jej przygotowanie wygrała firma z Lublina.

- To ma być pomoc dla inwestorów, zainteresowanych zakupem działek na Lubelszczyźnie. 12 listopada planujemy umieścić link do map na naszej stronie www.invest.lubelskie.pl - informuje Dariusz Donica z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Na lubelskiej mapie terenów inwestycyjnych na razie zostanie zaznaczonych około 200 działek, a docelowo będzie ich ponad 300. Gdy klikniemy na większość z nich otworzy się zwykłe zdjęcie. Potencjalny inwestor przeczyta także informacje na temat statusu działki, m.in. jej wielkości i możliwości zabudowy. Informacje na ten temat mają być na bieżąco aktualizowane.
Nowością jest natomiast 15 panoram, które zostały zrobione m.in. dla lubelskiej podstrefy ekonomicznej na Felinie, dawnych terenów Daewoo, Ursusa oraz zajezdni Helenów.

Po wejściu na stronę oraz kliknięciu symbolu aparatu fotograficznego potencjalny inwestor zobaczy interesujący go teren, ale widziany z lotu ptaka. Za pomocą kursorów będzie mógł obracać obraz o 360 stopni, ale też przybliżać i oddalać go. Granice działek, przeznaczonych do sprzedaży, podświetlą się na czerwono.

Interaktywne mapy powstały dzięki połączeniu serii zdjęć robionych z wysokości 200 metrów aparatem podwieszonym do latającego urządzenia, sterowanego przez fotografa znajdującego się na ziemi. Oglądający ma podgląd tego, co w danym momencie "widzi" aparat. Może przesunąć obiektyw w inne miejsce, albo zatrzymać w konkretnym punkcie.

Do zrobienia takiej panoramy potrzeba około 30 fotografii. Na przykład mapa okolic Parczewa obejmuje swoim zasięgiem teren 100 ha. - Z tej samej technologii przy tworzeniu map terenów inwestycyjnych skorzystała np. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. To metoda przypominająca Google Street View. Podobny sposób prezentacji posiadanych terenów proponuje kilka stref ekonomicznych w Polsce. Inwestorzy, którzy są z zagranicy, mogą dzięki kilku kliknięciom zorientować się nie tylko, gdzie jest interesująca działka, ale też, co znajduje się w jej sąsiedztwie - wyjaśnia Michał Drożdż ze spółki Systemy Informacji Przestrzennej Gis Support w Lublinie, która przygotowała projekt. Koszt inwestycji to 45 tysięcy złotych. Jest ona finansowana z unijnych środków.

Kurier Lubelski na Twitterze i Google+

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski