W Kraśniku powstaje oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu...

  W Kraśniku powstaje oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

  KP

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  W Kraśniku powstaje oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego
  1/4
  przejdź do galerii

  ©KP

  Przy ul. Urzędowskiej prowadzone są prace budowlane przy budowie kraśnickiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.
  Starania o budowę kraśnickiego Oddziału Terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie prowadzono w zeszłym roku.

  W czerwcu na posiedzeniu Sejmiku Województwa Lubelskiego radni jednogłośnie zatwierdzili propozycję jego utworzenia, a w październiku złożono do Starostwa Powiatowego w Kraśniku wniosek o pozwolenie na budowę.

  Inicjatorem projektu był burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.

  - Jeszcze jako poseł zwróciłem się do marszałka województwa lubelskiego z wnioskiem w sprawie utworzenia filii WORD w Kraśniku, bo to rozwiązanie korzystne zarówno z punktu widzenia mieszkańców miasta i powiatu, jak i samego Ośrodka. W dodatku kraśnicka filia WORD ma szansę na zwiększenie liczby zdających z innych powiatów, którzy dotąd korzystali z możliwości egzaminowania w Tarnobrzegu - mówi burmistrz Wojciech Wilk.

  Budynek powstaje obok Galerii Londyn (ul. Urzędowska), na miejscu mieszczącego się tam sklepiku spożywczego i stacji gazowej.

  Pierwsze egzaminy miały odbyć się na początku lipca.

  - Termin otwarcia ośrodka na 30 czerwca prawdopodobnie nie zostanie dotrzymany - informuje Remigiusz Małecki rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i wyjaśnia, że trwa sprawdzanie dokumentacji.

  Obecnie w województwie lubelskim działają cztery ośrodki: w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu oraz filie w Puławach, Biłgoraju i Łukowie.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz też: Bardzo niska średnia zdawalność egzaminu praktycznego w Polsce  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ktos poczuł "biznes"

  absurd goni absurd i obłudę (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Teraz każda gmina będzie stawiać maszynkę do robienia kasy pt: WORD

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY