W Kraśniku rozegrano letnie mistrzostwa województwa lubelskiego w pływaniu

Start do jednego z kolejnych wyścigów zawodów w Kraśniku
Start do jednego z kolejnych wyścigów zawodów w Kraśniku Grzegorz Mazurek
Marcelina Radlińska z Orki Zamość i Mateusz Kliza zostali najlepszymi zawodnikami w kategorii open (dwa najlepiej punktowane wyniki) podczas letnich mistrzostw województwa lubelskiego w pływaniu. Dwudniowa impreza rozegrana została w sobotę i niedzielę (11-12 czerwca) na 50-metrowym, odkrytym basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku.

Druga lokata w tej klasyfikacji wśród kobiet przypadła Karolinie Zygo z Olimpii Lublin, natomiast trzecia koleżance klubowej Radlińskiej - Katarzynie Sędłak. W rywalizacji panów za Mateuszem Klizą, sklasyfikowany został Adam Dubiel z MTP Lublinianka, natomiast trzeci był Sebastian Wasil, również reprezentujący świdnicką Avię.

Najbardziej wartościowe rezultaty zawodów były dziełem Marceliny Radlińskiej, która 100 m stylem motylkowym przepłynęła w czasie 1.02,81 (711 pkt.). Wśród mężczyzn natomiast najlepszy okazał się Adam Dubiel (400 m dowolnym, 4.04,87 - 725 pkt.), wyprzedzając Mateusza Klizę, który był drugi na tym dystansie (4.05,22 - 722 pkt.).

Mistrzostwa rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: młodzicy (12 - 13 lat), juniorzy (14 - 15 lat) oraz open. Wśród młodzików triumfowali Magdalena Wieczorek z Fali Kraśnik i Patryk Lis z Avii Świdnik, natomiast w rywalizacji juniorów wygrali Karolina Zygo i Jan Hołub z Avii Świdnik.

W rankingu medalowym, obejmującym wszystkie kategorie wiekowe najlepsza okazała się Avia Świdnik, zdobywając 57. krążków (22 złote, 20 srebrne i 15 brązowych). Druga lokata przypadła ekipie Orki Zamość - 30 medali (15, 10, 5), natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowany został Żak Biała Podlaska - 24 medale (14, 7, 3).