W lubelskim ratuszu będzie więcej ochrony. „Żeby było bezpieczniej”

  • Kurier Lubelski

Artur Jurkowski

Dodatkowy strażnik miejski pilnuje gmachu lubelskiego ratusza. Żeby było bezpieczniej - przekonują urzędnicy. I zastrzegają, że wzmocnienie ochrony nie ma nic wspólnego z groźbami, które otrzymał prezydent Lublina.
 EP

- Chodzi o zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa obiektu jakim jest ratusz - tłumaczy Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Miasto wzmocniło ochronę swojej głównej siedziby. Do tej pory zajmował się tym jeden miejski strażnik. Teraz jest ich już dwóch.

- Jeden funkcjonariusz to zdecydowanie za mało: gdy podejmował interwencje czy nawet wychodził do toalety to budynek pozostawał praktycznie bez ochrony - tłumaczy Jacek Kucharczyk, komendant Straży Miejskiej w Lublinie w Lublinie.

Ochrona budynku została wzmocniona kilka dni po tym, gdy prezydent Lublina otrzymał - podobnie jak 8 innych prezydentów - list z pogróżkami.

Zobacz też: Krzysztof Żuk też dostał list z pogróżkami

- Te dwa wydarzenia nie mają ze sobą związku. Plany wzmocnienia ochrony były rozważne, zanim prezydent otrzymał list z pogróżkami - mówi Duma.

- Oglądać zdjęcie ze swoją zakrwawioną twarzą i czytać groźby śmieci nie jest przyjemne. Na to zdarzenie patrzę z olbrzymim niepokojem, bo istotą pracy prezydenta jest stały kontakt z mieszkańcami - mówi prezydent Krzysztof Żuk.

I dodaje: - Tam, gdzie będzie to uzasadnione, będziemy poprawiać bezpieczeństwo m.in. rozbudowując monitoring wizyjny.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.03.2019, 09:49

na miejscu prezydenta też bym zwiekszyła ochronę, dostaje pogróżki, prokuratorzy umarzają postępowania, a ktoś za tym przecież stoi, moze się okazać to kolejny "chory"człowiek

15.03.2019, 09:41

PIS udaje,ze nie wie co to jest mowa nienawiści

15.03.2019, 09:41

nastroje sa podsycane przez obecną władzę, ktoś kopie i bije kobiety a sprawa jest umarzana
inny na szubiennicach wiesza politykow, sprawa też umorzona
ktoś wysyła listy do prezydentów, złapano winnego???
BEZKARNOŚĆ

15.03.2019, 09:38

wariatów nie brakuje, trzeba zwiększyć ochronę to oczywiste

15.03.2019, 07:35

Dlaczego zostały usunięte wszystkie komentarze? Wprowadzacie cenzurę w Kurierze?

15.03.2019, 07:16

Ratusz pilnują strażnicy miejscy - ok. Obiekty wojskowe na Radziszewskiego pilnuje prywatna firma ochroniarska a nie wojsko. Panie Błaszczak, o co chodzi?

14.03.2019, 21:47

A wszystko to przez coraz bardziej radykalne nastroje podsycane przez nieodpowiedzialnych polityków, szczególnie tych z PiS-u.

14.03.2019, 21:36

do POdpitego trolla .
Wiemy ze wszystkie POłgłówki to drobne pijaczki , na dodatek trolle POoplacane przez Żula z naszych pieniedzy więc przestań sie sPOwiadać

14.03.2019, 21:24

Prezydent który głownie zajmuje się samym sobą.

14.03.2019, 19:19

@MPA - hahaha - kurierek deweloperski wyciął linka youtu.be/wCyo3PyIFvU, dzięki któremu można POdziwiać, jak zunio wciela się w POstać obrońcy Planety. Niestety, ten piękny POkaz hiPOkryzji i wzajemnego POklepywania PO plecach został zakłócony przez element wywrotowy, w związku z czym należy koniecznie wzmocnić ochronę Ratusza!!!

14.03.2019, 18:35

Przepraszam, że tak spamuję ale jestem trollem wynajętym przez PiS i za to mi płacą. POtrzebuję POd każdym artykułem dodać odPOwiednią liczbę hejterskich, antyżukowych, wpisów, bo jeśli tego nie zrobię, to centrala mi nie zapłaci. Moje wpisy łatwo rozPOznać, zbitkę liter "po" zawsze piszę z wielkich liter, żeby centrala mogła łatwo rozPOznać ile konkretnie komentarzy dodałem i mi za wszystkie zapłacić. POza tym dostałem rozkazy, żeby cały czas używać słów: "Zunio", "bizancjum", "wypchane POrtfele", "ubogacanie", "Detroit Wschodu", "Fuchmistrzunio", "dewelo-prezydent", "dewelo-sułtan", "dewelo-kamerdyner", "dewelo-cwaniaki". Za wpisy z tymi wyrazami dostaję PO prostu więcej pieniędzy.

14.03.2019, 18:21

Nie żona tylko konkubina.

14.03.2019, 18:18

Zunio, świadomy skutków swoich POczynań, zaczyna trząść POrtkami przed gniewem zrobionych w bambuko wyborców.

14.03.2019, 17:38

To wszystko po tym, jak na sesję ws. referendum wprowadzona została taczka ogrodnicza.

Jak widać, nowy strażnik musi być bardzo skuteczny, skoro nie tylko Kurier Lubelski nabrał wody w usta w sprawie przebiegu wczorajszego podpisania przez prezydenta deklaracji #nieniszczedomu:
youtube.com/watch?v=wCyo3PyIFvU

14.03.2019, 17:23

superbiz.se.pl/wiadomosci/pis-oplaca-internetowych-trolli-by-siali-propagande-aa-jLEf-SoL1-mQiX.html

14.03.2019, 17:15

Twierdza Żukow. Grubo. Jeszcze żona z Zamku dołączy i będzie komplet.

14.03.2019, 16:50

Bardzo dobrze że będzie ich więcej to może któryś nie będzie mógł spać i zobaczy że szopka się pali.Tak było gdy był jeden.

14.03.2019, 16:47

Co z patrolami pieszymi w centrum, które rzetelnie będą wykonywać należną do nich pracę a nie reagować tylko i wyłącznie po zwróceniu uwagi! Może Pan prezydent się przejdzie po mieście i zobaczy jak to wszystko wygląda i ile jest do zrobienia...

14.03.2019, 16:45

Tyle nowych urzednikow z marszalkowskiego juz zatrudnionych, ze teraz jak na imprezie masowej trzeba wiecej ochrony.

14.03.2019, 16:45

A porządku w centrum z nieprawidłowym postojem pojazdów nie ma komu zrobić... Bywa, że na pół miasta jest jeden patrol straży miejskiej. Po dwóch godzinach od zgłoszenia brak jakiejkolwiek reakcji... Lubelska bylejakość... Nasza specjalność...