Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Lublinie ma powstać stowarzyszenie zwolenników Andrzeja Dudy

Patrycja Wójtowicz
Patrycja Wójtowicz
W Lublinie ma powstać stowarzyszenie zwolenników Andrzeja Dudy. Taką chęć wyrazili dziś członkowie prezydium Lubelskiego Społecznego Komitetu Poparcia prezydenta.

Na piątkowej konferencji prasowej na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur zgromadzili się przedstawiciele Lubelskiego Wojewódzkiego Społecznego Komitetu Poparcia Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Członkowie komitetu podsumowali swoją dotychczasową działalność, zapowiadając jednocześnie kolejne działania, w tym wysłanie listu gratulacyjnego do głowy państwa.

- Chcemy wystosować do Pana prezydenta oficjalne gratulacje. Prześlemy je w następnym tygodniu. Przede wszystkim gratulujemy Panu Prezydentowi tego sukcesu, ale także życzymy pomyślności, dalszych sukcesów, a także niezłomności w służbie dla naszej ojczyzny - powiedział Tomasz Tokarski, rzecznik i sekretarz lubelskiego komitetu.

Jak podkreślało prezydium, komitetowi w krótkim czasie udało się zgromadzić w swoich strukturach blisko 200 osób z samego Lublina i ponad tysiąc w całym województwie. Równocześnie powstało także kilkadziesiąt komitetów sołeckich, gminnych i powiatowych, popierających kandydaturę Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Stąd pomysł na założenie stowarzyszenia zrzeszającego wszystkich zwolenników prezydenta w naszym regionie.

- Zgromadziliśmy w bardzo krótkim czasie wielką siłę intelektualną, której nie możemy zmarnować. Zastanawiamy się, co robić dalej, myślimy o założeniu stowarzyszenia z grupą inicjatywną, która chciałaby w przyszłości pracować intensywnie na rzecz naszego województwa, naszej ojczyzny, naszej Polski - mówił prof. dr hab. Marian Surdacki, członek prezydium Wojewódzkiego Społecznego Komitetu Poparcia Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Sprawdzaliśmy, co uwieczniło Google Street View w Lublinie

Lubelskie w obiektywie kamer Google. Nagrali cię? Zobacz, cz...

W spotkaniu na Placu Teatralnym wziął udział także Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, który podziękował zgromadzonym za wkład w dotychczasowe działanie komitetu i podkreślił konieczność podejmowania przez jego członków dalszych inicjatyw.

- Chcę Wam bardzo serdecznie podziękować, również za to, że zaprosiliście mnie do współpracy. Śmiem twierdzić, że gdyby nie nasze wsparcie, mogłoby być różnie. Ten ruch społecznych komitetów z Lubelszczyzny rozsiał się również na inne województwa. Nie wyobrażam sobie, żeby ten potencjał, który został zgromadzony w Społecznym Komitecie Poparcia Kandydatury Andrzeja Dudy został zmarnowany. Trzeba to wykorzystać - apelował Wojciechowski.

Członkowie Komitetu podziękowali także osobom, które w odpowiedzi na ich apel wzięły udział w tegorocznych wyborach prezydenckich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski