W półfinale Pucharu Polski MKS Selgros Lublin przegrał z Vistalem Gdynia

Jakub Hereta
Szczypiornistki MKS Selgros nie wywalczą w tym sezonie podwójnej korony. W półfinale Pucharu Polski przegrały z Vistalem Gdynia 21:24 i w niedzielę zagrają tylko o trzecie miejsce w turnieju Final Four.

Półfinałowy mecz od początku nie układał się po myśli lubelskiej drużyny. MKS Selgros ani razu w tym spotkaniu nie prowadził.
Przy stanie 2:2 gdynianki rzuciły dwie bramki z rzędu i zaczęły stopniowo powiększać przewagę.

Po kwadransie gry wynosiła ona trzy trafienia – 8:5, a w 20. minucie Monika Kobylińska, reprezentacyjna rozgrywająca Vistalu, podwyższyła na 11:6.

Lublinianki nie radziły sobie w ataku. Popełniały proste błędy i grały bardzo nieskutecznie. Nawet będąc w przewadze miały duże problemy ze zdobyciem bramki.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:8 dla Vistalu, a po wznowieniu gry gdynianki szybko powiększyły przewagę o dwa kolejne trafienia!

W tym dniu niewiele się udawało zawodniczkom z Lublina. Z rytmu wybijały je także dwuminutowe wykluczenia. Natomiast zawodniczki Vistalu utrzymując bezpieczną przewagę grały spokojnie, szanując piłkę.

Na 10 minut przed końcem spotkania lubliniankom udało się w końcu zmniejszyć straty do czterech bramek - 16:20 (po trzech rzutach karnych egzekwowanych przez Kristine Repelewską). Zaraz jednak w ich grze powtórzyły się błędy i Vistal w 53. minucie wygrywał 22:16.

W niedzielę o godz. 15.30 lublinianki zagrają o trzecie miejsce.

MKS Selgros Lublin - Vistal Gdynia 21:24 (8:15)