W Pucharze Polski piłkarzy ręcznych awansowały Azoty Puławy, a odpadł AZS AWF Biała Podlaska

KS Azoty Puławy
Piłkarze ręczni Azotów Puławy awansowali do 1/8 Pucharu Polski po wysokim wyjazdowym zwycięstwie z pierwszoligowym Czuwajem Przemyśl 41:25. Z rozgrywek odpadli natomiast szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska, którzy na własnym parkiecie przegrali z wicemistrzem Polski, Orlen Wisłą Płock 23:37.

W Przemyślu Azoty nie miały problemów z odniesieniem wygranej, a szybko uzyskana przewaga kilku bramek pozwoliła im spokojnie kontynuować grę. Ambitnie grający gospodarze (4. zespół grupy B pierwszej ligi) tylko na początku cieszyli się z korzystnego rezultatu, gdy prowadzili 1:0 i 2:1.

Kolejne 10 minut goście wygrali 7:1 i już do końca pierwszej połowy systematycznie powiększali przewagę. Na przerwę puławianie schodzili z zapasem 10 trafień (18:8).

W drugich 30 minutach wciąż przeważali na boisku, a zdobywanie bramek przychodziło im coraz łatwiej. Ostatecznie Azoty wygrały różnicą 16 trafień. Mimo tak wysokiego prowadzenia sporo pracy mieli sędziowie, którzy w sumie aż 13 razy ukarali zawodników obu drużyn dwuminutowymi wykluczeniami.

Niespodzianki nie było również na parkiecie w Białej Podlaskiej, gdzie wicemistrz z Płocka był zdecydowanym faworytem w starciu z liderem grupy B pierwszej ligi. Dla miejscowych kibiców starcie z tak utytułowanym rywalem było dużym wydarzeniem i na trybunach zasiadło 1400 widzów.

Orlen Wisła od początku jednak dyktowała warunki na parkiecie i rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 3:0, a następnie 6:1. Po pierwszej połowie białczanie tracili do gości osiem bramek (13:21), a w drugiej części coraz trudniej było im dotrzymywać kroku ekipie z Płocka. Ale jeszcze w 50. minucie gospodarze przegrywali „tylko” 21:30. W ostatnich 10 minutach stracili jednak siedem bramek, rzucając samemu jedynie dwie.

W konsekwencji AZS AWF przegrał różnicą aż 14 trafień, a najwięcej bramek dla akademików rzucił Bartosz Ziółkowski – siedem.

Czuwaj Przemyśl – Azoty-Puławy 25:41 (8:18)
Czuwaj: Szczepaniec, Kijanka, Sar – Kubisztal 6, Obydź 5, Kulka 4, Puszkarski 2, Bajwoluk 2, Kroczek 2, Król 1, Stołowski 1, Kubik 1, Nowak 1, Biernat.
Azoty: Bogdanov, Koshovy – Seroka 7, Masłowski 5, Jarosiewicz 5, Podsiadło 4, Titow 4, Gumiński 4, Orzechowski 3, Kasprzak 3, Skrabania 2, Ostroushko 2, Grzelak 1, Jurecki 1.

AZS AWF Biała Podlaska – Orlen Wisła Płock 23:37 (13:21)
AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski – Ziółkowski 7, Małecki 3, Bekisz 3, Banaś 3, Stefaniec 2, Krochkou 2, Wańkowicz 1, Warmijak 1, Kandora 1, Urbaniak, Nowicki, Valyntsau. Kary: 4 min. Trener: Sławomir Bodasinski
Wisła: Morawski, Borbely – Ghionea 7, Daszek 5, Krajewski 4, Piechowski 4, T.Gębala 4, Tarabochia 3, Racotea 2, M.Gębala 2, Duarte 1, Obradovic 1, Olkowski 1, Sowul 1. Kary: 6 min. Trener: Piotr Przybecki