W Puławach sparowały zespoły z naszego regionu. Drugoligowa Wisła Puławy pokonała występujące szczebel niżej Podlasie Biała Podlaska 2:1

Marcin Puka
Marcin Puka
kswislapulawy.pl
Czwarty sparing w trwającym okresie przygotowawczym ma za sobą drugoligowa Wisła Puławy. W sobotę, podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali u siebie występujące szczebel niżej Podlasie Biała Podlaska 2:1 (1:1). Gole dla zwycięzców strzelali Dominik Banach i Krystian Puton, a dla pokonanych na listę strzelców wpisał Kamil Kocoł.

Pierwotnie w sobotę puławianie mieli zmierzyć się towarzysko z ligowym rywalem GKS Bełchatów, ale goście zrezygnowali z gry. Szybko udało się znaleźć kolejnego przeciwnika, w którym zagrał wypożyczony właśnie z Wisły 19-letni pomocnik Borys Piotrowski. Zresztą w Podlasiu na murawie zameldował się także inny zawodnik, który na zasadzie półrocznego transferu czasowego trafił do Białej Podlaskiej. Mowa o Krystianie Bartoszku. 19-letni bramkarz znajdował się w kadrze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, ale nie zdołał zadebiutować w PKO Ekstraklasie.

Natomiast w Wiśle nie było nowych, testowanych graczy (Mariusz Pawlak wystawił dwie różne jedenastki), ale nieoficjalny debiut zaliczył wypożyczony do końca sezonu 2021/22 z Cracovii, środkowy obrońca Krystian Bracik.

Od początku meczu przewagę posiadała "Duma Powiśla". Gospodarze stworzyli kilka szans na zdobycie goli, jak chociażby w 10. minucie kiedy to ładny strzał oddał Bartłomiej Bartosiak, ale piłka padła łupem golkipera przyjezdnych. Jednak 60 sekund później było już 1:0, kiedy to po dograniu z lewej strony Bartosiaka futbolówkę do siatki skierował Banach.

Następnie Wisła wciąż atakowała, ale brakowało jej skuteczności, bądź ostatniego dokładnego podania. To zemściło się w 37. min., kiedy nieporozumienie w linii obrony biało-niebieskich wykorzystał Kocoł.

Po zmianie stron gra była bardziej rwana, a końcowy wynik kwadrans przed końcem spotkania, lobem ustalił Puton i tym samym drugie zwycięstwo puławian podczas zimowych przygotowań stało się faktem.

W najbliższą środę Wisła zagra u siebie kolejne spotkanie kontrolne. Jej rywalem będzie czwartoligowiec z grupy mazowieckiej II, Energia Kozienice.

Wisła Puławy – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (1:1)
Bramki: Banach 11, Puton 75 – Kocoł
Wisła (I połowa): Socha – Kuban, Cyfert, Bracik, Kona, Carlos, Cheba, Flak, Banach, Bartosiak, Paluchowski; (II połowa): Kołotyło – Bracik, Cyfert, Cheba, Kuban (65 Konc), Puton, Lisowski, Ednilson, Kondracki, Bartosiak (65 Czapla), Drozdowicz. Trener: Mariusz Pawlak