Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

W sparingowych derbach Górnik Łęczna lepszy od Motoru Lublin (ZDJĘCIA)

W sparingowych derbach Górnik Łęczna lepszy od Motoru Lublin
Dzisiaj w Łęcznej na bardzo dobrze przygotowanej murawie boiska na Pasterniku, rozegrano sparingowe derby Lubelszczyzny. Lider pierwszej ligi Górnik pokonał drugoligowy Motor Lublin 2:1 (1:0). Bramki dla gospodarzy strzelali Bartosz Kwiecień w 29 minucie i Arkadiusz Woźniak w 84 minucie. W ostatniej minucie honorowego gola dla żółto-biało-niebieskich zdobył Maciej Tataj.

Spotkanie toczyło się przy przewadze Górnika, który lepiej operował piłką. Motor skupił się na defensywie i szukaniu swoich szans w kontrach. Gospodarzy na prowadzeniu wyprowadził pozyskany z Korony Kielce Bartosz Kwiecień, który wykorzystał dośrodkowanie Pawła Zawistowskiego z rzutu rożnego. Goście tylko raz zagrozili gospodarzom po rzucie wolnym, ale bez efektu bramkowego. Więcej klarownych sytuacji w pierwszej połowie nie było.

Po zmianie stron trenerzy obydwu zespołów przeprowadzili sporo zmian, co odbiło się na jakości widowiska. Na boisku dominował chaos, wiele akcji było szarpanych. Mimo to łęcznianie podwyższyli prowadzenie, kiedy to Tomasz Nowak zagrał prostopadłą piłkę do Arkadiusza Woźniaka. Ten zakręcił obrońcą i strzałem po długim słupku umieścił piłkę w siatce. Żółto-biało-niebiescy walczyli do końca i w 90 minucie po wrzutce, Maciej Tataj z bliska pokonał bramkarza Górnika.

Wiemy już, że do Górnika trafi Arkadiusz Woźniak. 22-letni napastnik zostanie wypożyczony na najbliższe pół roku, bez opcji pierwokupu, ponieważ w Lubinie wierzą, że jeszcze w przyszłości będzie on mocnym punktem Zagłębia.

Górnik: Prusak (46 Socha) – Mierzejewski (81 Zuber), Szmatiuk (74 Kalkowski), Kwiecień, Mraz (78 Świech) – Bonin (74 Kalinowski), Bielak, Nowak, Zawistowski (74 Kozacuks), Szałachowski (62 Niedziela), Zwoliński (46 Woźniak)
Motor: Frąckowiak (46 Lipiec) - Jaroń (75 Zieliński), Stanaitis (64 Karwan), Komor (64 Ptaszyński), Pawłowicz - Stachyra (46 Król), Lewiński, Koziara (46 Wrzesiński), Gąsiorowski (46 Kądzior) - Broź (65 Wolski), Tataj

Materiał oryginalny: W sparingowych derbach Górnik Łęczna lepszy od Motoru Lublin (ZDJĘCIA) - Kurier Lubelski