Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Teatrze Osterwy: 7 dni na 700-lecie Lublina

Andrzej Z. Kowalczyk
archiwum
Teatr im. J. Osterwy nie zapomniał o wielkim jubileuszu naszego miasta i proponuje widzom cały tydzień pełen atrakcji pod hasłem „7 dni na 700-lecie Lublina”.

Ów cykl przedsięwzięć rozpoczną w najbliższy poniedziałek (godz. 14-16) warsztaty fotograficzne. W dobie rzeczywistości opanowanej (a czasami wręcz kreowanej) przez urządzenia mobilne i powódź treści wizualnych, najważniejsze zdaje się być wymyślanie i tworzenie swojego wizerunku.

W trakcie warsztatów prowadzonych przez Malwinę Adaszek, uczestnicy dowiedzą się o historii „selfie" w sztuce i stworzą swój świadomy fotograficzny autoportret. W tym dniu również zostanie ogłoszony konkurs „Moje wspomnienie z teatrem”, w którym nagrodą będzie możliwość obejrzenia spektaklu „od kulis”.

Warsztaty fotograficzne adresowane są do młodzieży powyżej 16. roku życia, ale coś dla siebie znajdą również najmłodsi widzowie. Dzieci w wieku 8-10 lat będą mogły sprawdzić swoje talenty plastyczne na sobotnich warsztatach, na których będą tworzyć rekwizyty do teatralnego spektaklu.

We wtorek, w godz. 17-19, zostaną otwarte teatralne magazyny kostiumów i rekwizytów. Po tym trochę tajemniczym świecie oprowadzi Anna Nowak, aktorka, a zarazem pasjonatka lubelskiego teatru, która o jego dziejach – zarówno tych oficjalnych, jak i anegdotycznych – wie wszystko, a może nawet jeszcze więcej… A tą swoją wiedzą ponownie podzieli się z widzami w środę (o godz. 17) w trakcie wieczoru wspomnień pod tytułem „Powróćmy jak za dawnych lat…”. Swoje wspomnienia snuć będą również dwaj inni zasłużeni aktorzy Teatru Osterwy – Roman Kruczkowski i Piotr Wysocki.

W czwartek, po zaplanowanym na ten wieczór spektaklu „Diabeł i tabliczka czekolady” odbędzie się spotkanie z Pawłem Piotrem Reszką, autorem reportaży, które stały się podstawą scenariusza tej realizacji. W spotkaniu wezmą także udział występujący w spektaklu aktorzy.

W piątek Teatr Osterwy zaprasza na nocne zwiedzanie swojej siedziby. Po godz. 22, pod osłoną nocy, prowadzeni przez Annę Nowak zwiedzający przemierzą zakamarki teatru, zajrzą za kulisy i zobaczą miejsca na co dzień niedostępne dla widzów. A być może spotkają zjawy aktorów, którzy dawniej występowali na scenie przy ul. Narutowicza. Wreszcie w niedzielę, w godz. 15-17 nastąpi clou owej siedmiodniowej akcji – kiermasz kostiumów.

Pracownicy teatru przeszperali magazyny i wybrali piękne stroje, które kiedyś można było podziwiać na scenie. Teraz każdy będzie miał okazję znaleźć dla siebie wyjątkowy kostium i dać mu drugie życie, na które zasługuje.

Wstęp na większość wydarzeń – z wyjątkiem nocnego zwiedzania – jest bezpłatna. Miejsca można rezerwować w teatralnym Biurze Organizacji i Reklamy.

Zobacz też: Krzysztof Komorski o szansach Lublina na mistrzostwa świata U20 w piłce nożnej (ROZMOWA TYGODNIA)

Święto Niepodległości w Lublinie. Główne uroczystości odbyły się na pl. Zamkowym (ZDJĘCIA, WIDEO)
Bal wolontariusza. W hali MOSiR bawiło się ponad tysiąc osób (ZDJĘCIA)
Gala Top Menedżer 2017: Nagrodziliśmy ludzi biznesu (ZDJĘCIA, WIDEO)
Szukamy Super Klasy 2017. Do wygrania wycieczka do Strasburga. Czekamy na zgłoszenia!
Najlepsza pizza w Lublinie. Sprawdź ranking Czytelników!

Jesteśmy też w serwisie INSTAGRAM. Obserwuj nas!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski