Walczyli nad Zalewem Zemborzyckim w 5. edycji Biegu Koziołka

materiały organizatorów
Piotr Choroś (Niemce), okazał się bezkonkurencyjny w 5. edycji Biegu Koziołka, który w niedzielę został rozegrany na trasie biegowej w okolicach Zalewu Zemborzyckiego. Triumfator 10-kolimetrową trasę pokonał w czasie 34.27. Bieg główny open ukończyło 246 uczestników, w tym 62 kobiety.

Choroś o 14 sekund wyprzedził lubartowianina Andrzeja Orłowskiego, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się lublinianin Paweł Mazurek, uzyskując rezultat 36.10

Bieg główny pań wygrała zaś lublinianka Magda Orłowska, która na pokonanie 10-kilometrowego dystansu potrzebowała 40 minut i 33 sekund. Zwyciężczyni okazała się lepsza od Dominiki Łukasiewicz, także z Lublina (41.13) oraz Joanny Szmit z Łabuń (41.44).

Wszyscy uczestnicy 5. Biegu Koziołka, otrzymali na mecie świeżego, pysznego i chrupiącego cebularza lubelskiego.