Walentynki w Lublinie. Koncert Lubelskiej Federacji Bardów i...

  Walentynki w Lublinie. Koncert Lubelskiej Federacji Bardów i Anny Michałowskiej

  ds

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Walentynki w Lublinie. Koncert Lubelskiej Federacji Bardów i Anny Michałowskiej
  Nie tylko kino, nie tylko kolacja. W Walentynki warto też wybrać się na koncert
  Walentynki w Lublinie. Koncert Lubelskiej Federacji Bardów i Anny Michałowskiej
  Walentynki z Lubelską Federacją Bardów to już żelazny punkt w corocznym programie Filharmonii Lubelskiej i swego rodzaju mała tradycja w naszym mieście.

  Głównym tematem czwartkowego koncertu będzie oczywiście „miłość” a ta jak wiadomo „niejedno ma imię”. W programie walentynek z Lubelską Federacją Bardów znajdą się zarówno autorskie utwory „federatów” jak też m.in. piosenki Leonarda Cohena w tłumaczeniu zespołu jak i Macieja Zębatego.

  W walentynkowym koncercie Lubelska Federacja Bardów wystąpi w składzie: Katarzyna Wasilewska, Jolanta Sip, Marek Andrzejewski, Piotr Bogutyn, Tomasz Deutryk, Jan Kondrak, Krzysztof Nowak oraz Piotr Selim.

  Pod dachami Paryża  Kto nie mógł zaplanować na walentynki wyjazdu do Paryża, a chciałbym chociaż przez chwilę poczuć ducha tego niezwykłego miasta miłości i sztuki, niech wybierze się na koncert „Pod dachami Paryża” czyli Walentynki á la France.

  Anna Michałowska z zespołem zaprezentuje największe przeboje piosenki francuskiej lat 30., 40., 50. W programie koncertu znajdą się największe wykonania Edith Piaf, Jacques’a Brela, Alain’a Delone’a czy Dalidy.

  Goście walentynkowego koncertu mogą spodziewać się takich hitów jak: „Parole, Parole”, „La Vie en Rose”, „Champs-Élysées”, „Ne me quite pas” czy „Padam, Padam”.

  Warto w tym miejscu przedstawić sylwetkę gwiazdy wieczoru. Anna Michałowska ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach. Od kilku lat jest związana z naszym miastem. Wykłada na UMCS, prowadzi też zajęcia warsztatowe dla dorosłych amatorów śpiewu w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin.

  Dwukrotnie była laureatką ogólnopolskich konkursów piosenki francuskiej, raz zdobyła Grand Prix. Współpracowała m. in. z Włodkiem Pawlikiem - zdobywcą Gram-my, Kubą Badachem, Dorotą Miśkiewicz oraz Mariuszem Bogdanowiczem.

  Lubelska Federacja Bardów

  Filharmonia Lubelska

  czwartek, godz. 19.00

  bilety - 40/60 zł  Pod dachami Paryża

  Centrum Kongresowe UP

  czwartek, godz. 19.00

  bilety - 30/50 zł


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo