Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Walka o schronisko na trzy miesiące

Barbara Majewska
Nowy zarządca lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt będzie kierował placówką tylko do końca kwietnia tego roku. Poprzedni przetarg, unieważniony z przyczyn formalnych, miał wyłonić administratora na cztery lata. Wśród miłośników zwierząt zawrzało.

- Obawiamy się, że po upływie tych trzech miesięcy ratusz zmieni schronisko w jednostkę budżetową i zatrudni tu, już bez przetargu, kogo tylko zechce - mówi przedstawiciel lubelskiej Straży dla Zwierząt.

Janusz Semeniuk, dyrektor Biura Zamówień Publicznych w lubelskim magistracie, przekonuje, że nie można było rozpisać drugiego przetargu na dłuższy okres. - Takie są przepisy. Musimy poczekać, aż rozstrzygnie się ostatecznie kwestia poprzedniego przetargu. Do tego czasu komuś należy zlecić opie-kę nad zwierzętami - przekonuje Semeniuk.

Z kolei Wiesław Piątkowski, z-ca dyrektora miejskiego Wydziału Ochrony Środowiska, nie zaprzecza, że myśli o powołaniu nowej jednostki budżetowej: - Należy przeprowadzić symulację, czy jest to opłacalne - podkreśla.

W poprzednim przetargu o zarząd nad schroniskiem walczyli: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals" i obecny zarządca placów-ki - przychodnia Poliwet, której szefem jest Bożena Kiedrowska. Nie wiadomo, czy wystartują także teraz, gdy w grę wchodzi trzymiesięczne zlecenie. Jednak do naszej redakcji masowo napływają apele o wsparcie to jednej, to drugiej strony. Kandydaturę Poliwet wspiera m.in. Stowarzyszenie Studentów Nauk Przyrodniczych. Z kolei Animals popierane jest przez funkcjonariuszy Straży dla Zwierząt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski