reklama

Walka z LGBT na parkingu przed IKEA w Lublinie. To akcja prawicowej fundacji

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Zaktualizowano 
materiał nadesłany
"Homoseksualiści byli dwa razy częściej skazywani za przestępstwa seksualne" oraz „pedofilia wiąże się z homoseksualizmem” - takie napisy można znaleźć na banerze, który stoi na parkingu przed sklepem IKEA w Lublinie. - To jest obrzydliwe szczucie na osobach LGBT - przekonuje Bartosz Staszewski, organizator Marszu Równości w Lublinie.

Pierwszego sierpnia baner na przyczepce stanął na parkingu przed sklepem IKEA. Za akcję odpowiada znana z podobnych akcji w całej Polsce Fundacja Życie i Rodzina.

- Chcemy informować ludzi o prawdziwym obliczu ruchu LGBT. Nie może tak być, że w imię poprawności politycznej knebluje się prawdzie usta. Ideologia, która stoi za tym ruchem jest bardzo niebezpieczna dla ładu społecznego i sprzeczna z naturalnym porządkiem rzeczy - mówił Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.

- To jest obrzydliwe szczucie na osobach LGBT. Przedstawione na banerze informacje nie są faktami - przekonuje Bartosz Staszewski, organizator Marszu Równości w Lublinie.

Czytaj także

Autorem pokazywanych treści i badań, na które powołują się twórcy banerów jest Family Research Institute Paula Camerona. W 1983 r. Cameron został usunięty z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Powodem było pogwałcenie przez niego kodeksu etycznego APA oraz liczne skargi ekspertów na merytoryczną poprawność jego badań.

Amerykański Family Research Institute został z wpisany na listę grup nienawiści prowadzoną przez organizację Southern Poverty Law Center. Powód? Na nienaukowy i nienawistny charakter wydawanych przez nią publikacji.

- Uważam, że IKEA powinna wyprosić przyczepę z banerem ze swojego terenu – mówi Bartosz Staszewski.

Czytaj także

IKEA nie komentuje akcji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie planuje usunięcia banerów ze swojego parkingu.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 71

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosc36

Ktoś w końcu napisał prawdę na banerze. LGBT? NIE!

G
Gość

karma wraca i prawisłowo. popieram

G
Gość
2019-08-08T07:26:33 02:00, Gość:

Nienawidzę mojego kraju za ten okropny rasizm. Każdy ma swoje poglądy i powinno być to akceptowane, jeśli komuś się one nie podobają to niech sobie pogada o tym z jakąś osobą a nie zbiera się grupa ludzi którzy pod nazwą "kontr-manifestacja " rzucają się na ludzi i biją ich tak, że gdyby tylko mogli to najchętniej by ich zabili. Albo starsze osoby, najczęściej chodzi o kobiety, które podobno są wierzące, chodzą do kościoła codziennie, bez przerwy się modlą a potem wyzywają osoby uczestniczące w marszu i rzucają w nie rożańcami. Wstydzę się za ten kraj.

2019-08-08T07:40:08 02:00, Macao:

10/10

2019-08-08T10:52:32 02:00, Gość:

Nienawidząc kogoś też stawiasz się po tej samej stronie co oni.

Macao czy w kakao.

G
Gość

Grupa Stonewall, organizator Marszow Równości, bierze pieniądze od Fundacji Batorego założonej przez Georga Sorosa , to "amerykański miliarder węgiersko-żydowskiego pochodzenia".

E
Emmi

Najlepsze jest to, że dotyczy to wyłącznie bezkarnych w Polsce pajaców w czarnych sukienkach czyli kleru

T
Taka prada
2019-08-08T07:23:53 02:00, Gość:

a co fundacja na molestowanie dzieci przez księży.

Nie odwracaj geja odbytem!

L
LGBT

Czy można brać z doupy do ust?

t
taki tytuł

Walka ze zboczeńcami na parkingu przed IKEA w Lublinie.

G
Gość
2019-08-08T07:26:33 02:00, Gość:

Nienawidzę mojego kraju za ten okropny rasizm. Każdy ma swoje poglądy i powinno być to akceptowane, jeśli komuś się one nie podobają to niech sobie pogada o tym z jakąś osobą a nie zbiera się grupa ludzi którzy pod nazwą "kontr-manifestacja " rzucają się na ludzi i biją ich tak, że gdyby tylko mogli to najchętniej by ich zabili. Albo starsze osoby, najczęściej chodzi o kobiety, które podobno są wierzące, chodzą do kościoła codziennie, bez przerwy się modlą a potem wyzywają osoby uczestniczące w marszu i rzucają w nie rożańcami. Wstydzę się za ten kraj.

2019-08-08T07:40:08 02:00, Macao:

10/10

2019-08-08T07:57:31 02:00, tyle dzbanuszku:

To wyjedż dzbanie,to nie żaden rasizm, to wasz wymysł jak by tu zdestabilizować Polskę nie będzie jakaś mała grupa ludzi terroryzować reszty kraju, ja mam w nosie z kim śpią i jak to robią. Masturbacji niech uczą swoje dzieci,które spłodzą w związku homoseksualnym.Biedroń chłopie,do roboty ,hahaha.Takie to rokowania na przyszłość

2019-08-08T10:50:48 02:00, Gość:

A kto tu kogo uczy masturbacji? Gdzie konkretnie i w jakim przedszkolu?

Koleś ,nie ważne gdzie to przedszkole może być w Warszawce chodzi o sam fakt,nie ma na to zgody ,poniał?

j
jestem zaaaaa
2019-08-08T09:22:03 02:00, gosc:

zakazać też dzwonienia dzwonami w kościele o 6 rano, bo moje dzieci nie mają wakacji, są codziennie rano o 6 budzone

jestem zaaaaaaaaa

r
ręce opadają

„To złodziej. I pijak. Bo każdy pijak to złodziej!”

N
Noddam
2019-08-08T00:21:19 02:00, jun:

po co to lgbtq ...? po co te marsze? przecież nigdy nie było dyskryminacji (mówiąc o ostatnich dziesięcioleciach) nie ma i nie będzie, przecież nikt nikomu do sypialni nie zagląda. Przecież jeżeli ktoś jest normalny to nikt nie zauważy np. na rozmowie o pracę, że ktoś jest homo, no chyba, że przyjdzie facet przerobiony na kobietę z tunelami w uszach, z problemami psychicznymi typu paranoja i mania prześladowcza przed "homofobami" - czytaj pozbawionymi pełni intelektu żołnierzami nowego ruchu, ideologii, która prowadzi dokąd? właśnie, tego jeszcze nie wiemy, ale zapewne w przeciągu lat się okaże do czego to ma prowadzić, bo na pewno nie do rozwoju ludzkości, nic nie wniesie do naszej kultury, filozofii, do naszego życia. Dlatego warto być jednak z boku tego i czekać na rozwój wydarzeń i nie ulegać modom

2019-08-08T03:41:01 02:00, Gość:

Mylisz się. Wkład homoseksualistów do historii cywilizacji jest ponadprzeciętny. Wystarczy wspomnieć Leonarda da Vinci czy Alana Turinga.

Mylisz się, bo osoby LGBT są w Polsce dyskryminowani przez prawo, a bywa, że z powodu swej orientacji narażone na agresję fizyczną. Nie bez powodu uznaje się Polskę za najbardziej homofobiczne państwo w UE - chociaż my mentalnie już nie jesteśmy członkiem UE. Trzymają nas w Unii jedynie fundusze.

Masz rację, że zdarzające się obsceniczne zachowania podczas marszów równości nie pomagają ich sprawie. Gdyby zachowywali się dyskretnie tak jak kler, byliby bardziej skuteczni.

2019-08-08T06:48:05 02:00, Gość:

Chcesz powiedzieć że da Vinci był mądrzejszy przez to że był zapinany z tyłu?

2019-08-08T07:53:03 02:00, Gość:

Nie wiem, piszę o faktach a nie gdybam. Faktem niezaprzeczalnym jest, że wśród artystów, naukowców i kleru odsetek osób homoseksualnych jest wyższy niż przeciętny.

Co? A mogę prosić o dane do tego faktu niezaprzeczalnego? Czy to jest jeden z tych faktów co lewica mówi o ludziach bardzo inteligentnych, że w większości mają oni skłonności do poglądów lewicowych? Bo na to też nie ma żadnych dowodów, a jak przeanalizujesz dokładnie lewicową ideologię i jesteś dostatecznie inteligentny by wyciągnąć wnioski, wiesz, że ona nie tylko jest nierealna ale i bezdennie głupia. No chyba, że oni zakładają daleką przyszłość, gdzie praca ludzka nie będzie wcale potrzebna. Wtedy tak, socjalizm będzie wtedy działał, ale to nigdy nie nastąpi.

M
Michał

Bardzo dobrze LGBT trzeba piętnować!!

G
Gość

NIE DLA IDEOLOGII LGBT, NIE DLA PROMOWANIA NIENORMALNOŚCI, NIE MA ZGODY NA NISZCZENIE SPOŁECZEŃSTWA I WARTOŚCI, KTÓRE TO SPOŁECZEŃSTWO ZBUDOWAŁY, NIE MA ZGODY NA DEPRAWACJE SEKSUALNĄ DZIECI, NIE MA ZGODY NA ZMUSZANIE KATOLIKÓW DO AKCEPTACJI SODOMII, KTÓRA JEST SPRZECZNA Z ETYKĄ KATOLICKĄ I PISMEM ŚWIĘTYM

G
Gość
2019-08-08T07:26:33 02:00, Gość:

Nienawidzę mojego kraju za ten okropny rasizm. Każdy ma swoje poglądy i powinno być to akceptowane, jeśli komuś się one nie podobają to niech sobie pogada o tym z jakąś osobą a nie zbiera się grupa ludzi którzy pod nazwą "kontr-manifestacja " rzucają się na ludzi i biją ich tak, że gdyby tylko mogli to najchętniej by ich zabili. Albo starsze osoby, najczęściej chodzi o kobiety, które podobno są wierzące, chodzą do kościoła codziennie, bez przerwy się modlą a potem wyzywają osoby uczestniczące w marszu i rzucają w nie rożańcami. Wstydzę się za ten kraj.

2019-08-08T07:40:08 02:00, Macao:

10/10

Nienawidząc kogoś też stawiasz się po tej samej stronie co oni.

Dodaj ogłoszenie