Wanda Kwietniewska i jej rockowa banda wystąpią w Radiu...

  Wanda Kwietniewska i jej rockowa banda wystąpią w Radiu Lublin

  DS

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Wanda Kwietniewska

  Wanda Kwietniewska ©Piotr Hukało/archiwum

  Stwierdzenie, że „muzyka łączy pokolenia” jest chyba jednym z największych banałów. Jednak w przypadku Wandy i Bandy coś jest na rzeczy w tym powiedzeniu. Sprawdziłem.
  Wanda Kwietniewska

  Wanda Kwietniewska ©Piotr Hukało/archiwum

  Rzucam pytanie: kojarzysz Wandę i Bandę? - Pamiętam ich, ale głównie z jednego utworu. Domyślasz się z jakiego, „Siedem życzeń” - odpowiada Tadeusz, lat 60.

  - Serio mnie o to pytasz? No pewnie, że kojarzę. W piątek wybieram się na koncert - stwierdza Marlena (31 l.).

  - Oczywiście, że tak. W tamtych latach muzycznie fajny zespół. Oglądałem ostatnio fragmenty ich aktualnych koncertów i nadal jest w porządku - dodaje Karol, 41 lat. Ale to luźne przykłady. Są mocniejsze dowody.

  W 2006 roku DJ Adamus zrobił remiks piosenki „Hi-Fi” z pierwszej płyty zespołu Banda i Wanda. Efekt? Utwór bardzo szybko zdobył listy przebojów.

  Dwa lata później duet DJ-ski Kalwi&Remi zremiksował utwór „Nie będę Julią” również z debiutanckiego krążka grupy.

  Te sentymentalne powroty młodszych twórców do repertuaru Wandy i Bandy to pewnie w dużej mierze zasługa serialu „Siedem życzeń”, do którego zespół nagrał dziewięć piosenek, a tytułowy utwór bardzo szybko stał się przebojem. W pierwszym odcinku nawet możemy zobaczyć występ Wandy i Bandy.

  W tym czasie zespół miał już sporo sukcesów na swoim koncie. Dwa albumy: „Banda i Wanda”, który uzyskał status złotej płyty i „Mamy czas” a na nich takie przeboje jak „Nie będę Julią”, „Hi-Fi”, „Chcę zapomnieć”, „Kochaj mnie miły” czy „Mamy czas”. I tyle w zupełności wystarczyło, aby zapisać się w świadomości kilku pokoleń.

  Zaledwie po czterech latach działalności, i to w roku rozpoczęcia emisji serialu „Siedem życzeń”, zespół zawiesił działalność. Na reaktywację trzeba było czekać do 1993 roku. Ta jednak nie trwała długo. Zespół rozpadł się ponownie po dwóch latach, w międzyczasie wydając kompilacyjny album „ Ballady rockowe”.

  Dopiero od 2000 roku zespół działa nieprzerwanie. W nowym milenium fani doczekali się też wydania na płycie piosenek z serialu „Siedem życzeń”.

  A skoro zaczęliśmy truizmem to i skończmy. Podczas piątkowego koncertu z pewnością usłyszymy największe przeboje zespołu.

  Wanda i Banda
  Radio Lublin, Obrońców Pokoju 2
  piątek, godz. 19


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz też: Wanda Kwietniewska i Paweł Stasiak w piosence "W taki dzień"

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo