Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wasze eko-kartki zmienią oblicze świąt

Redakcja
Ponad pół tysiąca młodych osób wzięło udział w naszym konkursie na bożonarodzeniową eko-kartkę świąteczną. Dziś przedstawiamy zwycięzców. Cieszymy się z ogromnego sukcesu projektu Eko Życie Eko Święta, gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za niezwykle świadome włączenie się w ideę dbania o naszą planetę.

W ubiegły wtorek kapituła konkursu wyłoniła zwycięskie prace. Wybór okazał się niełatwy, ponieważ autorzy wykazali się niesamowitą kreatywnością. Wśród tysięcy materiałów, z jakich zostały stworzone świąteczne kartki, znalazło się wszystko, czemu można dać drugie życie. Plastikowe kapsle, pocięte butelki, skrawki materiałów, guziki, stare korki, resztki nici, kawałki tektury, ścinki papieru, ale też materiały naturalne – liście, gałązki, nasiona, czy kasze.

– Zachwyciła nas różnorodność form zaproponowanych kartek, zaś mnogość pomysłów na powtórne wykorzystanie wszelkich materiałów jest doskonałą inspiracją, przekazaną przez młode osoby, dla nas wszystkich do zmiany myślenia o kondycji naszej planety – podkreśla Aleksander Gośliński, członek kapituły reprezentujący Kurier Lubelski.

Zwycięską kartkę stworzył Cezary, który dzięki wyjątkowej dojrzałości artystycznej, oraz nieszablonowemu podejściu do tematu recyklingu wygrywa X-Boxa.

– Praca jest przemyślana w każdym szczególe. Widać w niej ogromną wrażliwość artystyczną i społeczną. Na jednej kartce zaistniały najważniejsze tematy dotyczące nas wszystkich. Dzieje się tu bardzo wiele. Praca przyciąga wzrok i skłania do refleksji – tłumaczy Iwona Sikora-Augustynek, dyrektor biura reklamy Kuriera Lubelskiego.

Drugiem miejscem wyróżniliśmy Martynę, która za swoje pomysłowe wykorzystanie starego korka otrzymuje głośnik JBL. Trzecie miejsce zajęła przestrzenna kartka wykonana przez Weronikę, którą nagradzamy grą Everdeel.

– Braliśmy pod uwagę najcenniejsze elementy nadesłanych prac, czyli estetykę, kreatywność i użycie materiałów z tak zwanego drugiego obiegu. Dziękuję wszystkim autorom prac i ich opiekunom za to, że tak aktywnie włączyli się do tej akcji. Wybór zwycięskich kartek był tak trudny, że kapituła postanowiła przyznać dodatkowe wyróżnienie dla jednej z prac. Chodzi o kartkę gigant, stworzoną z wielkiego pudła po telewizorze, z życzeniami dla naszych Czytelników wyciętych z gazety. Jej autorką jest Ewa, która otrzymuje nagrodę niespodziankę – mówi Henryk Łucjan, Prezes Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny.

Konkurs na Bożonarodzeniową eko-kartkę świąteczną z motywem łańcucha choinkowego to część projektu Eko Życie Eko Święta, którym wspólnie z partnerami pragnęliśmy zachęcić dzieci do kreatywnego spędzenia czasu oraz ponownego wykorzystania rzeczy, które znajdą w swoich domach.

– Idea konkursu spełniła się doskonale, ponieważ ukazuje nasze podejście do Ziemi i ekologii. Młodzi twórcy przypomnieli nam w jaki sposób myśleć, by naszą planetę zachować jak najdłużej w czystości – mówi Joanna Szkuat, Kierownik Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

– Dzięki temu konkursowi dotarliśmy do dzieci i młodzieży z niezwykle ważnym przekazem – uświadomieniem tego, że zasoby naszego środowiska mogą być w wielu wymiarach zagrożone. Należy chronić je wszelkimi sposobami. Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich autorów tych pocztówek. Dzięki Wam magia świąt w tym roku będzie jeszcze większa – dodaje Grzegorz Grzywaczewski, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Lublinie.

Zwycięskie pracę oceniła kapituła, w skład której weszli przewodniczący kapituły – Prezes Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny Henryk Łucjan oraz Prezes Zarządu WFOŚiGW w Lublinie Grzegorz Grzywaczewski oraz Lidia Kocik z Zespołu Edukacji, Informacji i Promocji, prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiakowski – Kierownik Katedry Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Ewa Pożarowszczyk – Rzecznik Prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Piotr Łukaszewski – Kierownik Oddziału Ochrony Przyrody i Informacji o Środowisku, Joanna Szkuat – Kierownik Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Iwona Sikora-Augustynek – Dyrektor Biura Reklamy Kuriera Lubelskiego oraz Aleksander Gośliński z Biura Reklamy.

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski