Weekend dobry na remont

  Weekend dobry na remont

  Irena Grek

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Początek roku to dobra pora na remonty, bo to... nie sezon. Dlatego w marketach budowlanych będą promocje i rabaty, łatwiej będzie również znaleźć fachowca za przystępną cenę...
  Każdy z nas co pewien czas odczuwa konieczność wprowadzenia zmian w swoim mieszkaniu. Niekiedy od decyzji odciągają nas wszystkie towarzyszące remontowi niedogodności. Bałagan w mieszkaniu, kurz, krzątający się robotnicy.

  Firmy budowlane starają się ułatwić nam życie i wprowadzają produkty, dzięki którym sami szybko możemy przeprowadzić remont za niewielką kwotę. Jednym z takich rozwiązań są panele dekoracyjne.
  Z roku na rok stają się one coraz popularniejszym rozwiązaniem. Nie tylko ze względu na cenę, ale również na łatwość, z jaką można je zamontować za pomocą klipsów, wkrętów, zszywek czy też gwoździ, a także sposób ich pielęgnacji. Odrobina wody i detergentu pozwala na ich utrzymanie w czystości przez cały czas - w przypadku ścian pokrytych farbą, byłoby to niemożliwe. Ponadto, łączenie paneli na styk, znacznie ogranicza możliwość gromadzenia się kurzu w szczelinach między nimi. Panele dekoracyjne mają wszechstronne użycie. W ofercie znaleźć można modele imitujące płytki ceramiczne, drewno, marmur, dlatego doskonale nadają się do każdego rodzaju pomieszczeń. Jeden z producentów, firma Plastivan Polska oferuje kolekcje paneli dekoracyjnych o różnych wzorach dedykowanych rozmaitym powierzchniom. Wśród nich dostępnych jest wiele kolorów i wzorów w różnych stylach. Zastosować je można głównie na ścianach, ale również na drzwiach, czy nawet meblach. - Nasi projektanci odpowiadający za nowe wzory uważnie śledzą tendencje w aranżacji wnętrz. I tak, w odpowiedzi na rynkowe zapotrzebowanie, nasza kolekcja paneli wewnętrznych wciąż powiększa się o nowe wzory i kolory. Dzięki temu materiał ten zyskuje coraz szersze zastosowanie - tłumaczy Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan.

  Montując panele imitujące drewno, z łatwością możemy nadać swoim meblom nowy wygląd. Panele przypominające tradycyjną drewnianą boazerię, tworzą ciepły i przytulny klimat w salonie czy sypialni. Panele, które doskonale imitują tradycyjne płytki, zaczynają być coraz częściej stosowane w ich zastępstwie.

  Tak szeroka oferta i odrobina wyobraźni wystarczą, by odmienić nasze lokum i nadać mu niepowtarzalny wygląd i styl.

  Panele są dobrym rozwiązaniem nie tylko dla mieszkań, ale również dla pomieszczeń gospodarczych i biurowych. Decyduje o tym przede wszystkim ich wytrzymałość, łatwość w montażu, pielęgnacji i długie użytkowanie.

  Za takim rozwiązaniem przemawia również niższy koszt w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku materiałami. Dlatego, nawet ciasny korytarz czy mało atrakcyjne biuro, można szybko odmienić.

  Weekendowe remonty to coraz popularniejszy sposób na zmiany w aranżacji wnętrz domu czy biura. Nie wymagają zaangażowania fachowców, dużego nakładu pracy i sporego budżetu. Nie potrzeba też czekać z nimi do wiosenno-letniego sezonu remontowego. A zatem: bez spoglądania za okno warto je wpisać w kalendarz noworocznych postanowień - tych wykonywanych zaraz. W końcu na efekt nie trzeba będzie czekać długo.

  Klasyczną farbę i tapetę na ścianach od kilku lat można zastąpić panelami dekoracyjnymi. Wiele wzorów i modeli daje nam wiele możliwości aranżacji wnętrza. Łatwość, z jaką możemy je zamontować sprawia, że wystarczy jeden weekend na taki remont.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  O tym się mówi

  Martwy 10-latek znaleziony w hostelu

  Martwy 10-latek znaleziony w hostelu

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  TOP 15 najdroższych mieszkań w Lublinie

  TOP 15 najdroższych mieszkań w Lublinie