
Zarząd województwa zdecydował dziś ostatecznie, że przejmie PKS Wschód. - Zaakceptowaliśmy treść porozumienia o przejęciu akcji PKS Wschód od ministerstwa skarbu - mówi Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa lubelskiego.
18-letni mieszkaniec gminy Żółkiewka rzucił się z siekierą na samochód 19-latka. Poszło o dziewczynę, o której sympatię obydwaj zabiegali.
W miniony weekend wolontariusze Banku Żywności zbierali dary dla najbardziej potrzebujących. Dwudziesta już wielkanocna zbiórka żywności przyniosła świetny wynik. Prawie 25 ton darów to jeden z najlepszych rezultatów w historii zbiórki.
Wykonali swoją pracę, ale nie dostali za to ani grosza. Taki los spotkał w ubiegłym roku ponad 3,8 tys. pracowników na Lubelszczyźnie. A wszystko przez związane z kryzysem problemy finansowe zakładów pracy.
Dziś rozpoczyna się dwudniowa międzynarodowa konferencja naukowa "Transgraniczny potencjał turystycznego Roztocza". Spotkania odbywają się w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie i równoległe w Żółkwi.
Sprzęt komputerowy z oprogramowaniem i internetem, dostępne za darmo, dla biednych rodzin i ubogich osób niepełnosprawnych. Wszystko jeszcze w tym roku dzięki unijnym funduszom. Środki planują zdobyć gminy i powiaty, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim. Około 50 samorządów z Lubelszczyzny podpisało wczoraj porozumienie w tej sprawie.
Tylko do 31 marca młodzi artyści mogą zgłaszać się do konkursu "Diamenty Lublina".
W ciągu ostatniej doby na Lubelszczyźnie wydarzyło się 7 wypadków drogowych. Dwie osoby zginęły na miejscu. Smutne statystyki wypadków uzupełnia zestawienie 30 ujętych pijanych kierowców.
W środowisku lubelskich rehabilitantów wrze. Nikt nie zrozumie, dlaczego od nowego roku NFZ nie płaci za krioterapię miejscową z użyciem dwutlenku węgla i refundowane są tylko zabiegi wykonywane na aparatach z ciekłym azotem.
Spółka specjalnego przeznaczenia, która ma wybudować drogę ekspresową nr 19 - od Białegostoku do przejścia granicznego w Barwinku - ma swojego pełnomocnika. Został nim Waldemar Malesa, przedsiębiorca z Białej Podlaskiej.
50 gmin i 18 powiatów otrzyma pieniądze na modernizację dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. "schetynówek". Umowy wręczył wczoraj samorządowcom minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. W sumie za 66,3 mln zł ma być wyremontowanych 154 km dróg.
Piętnastu uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 oraz Zespołu Szkół Nr 5 w Krasnymstawie otrzymało Stypendium Burmistrza Krasnegostawu, a 20 uczniów Stypendium Dyrektora Szkoły - za najlepsze wyniki w nauce oraz wysokie osiągnięcia sportowe.
Ponad czterysta sztuk amunicji do broni palnej i gazowej znaleźli dziś policjanci na stoiku targowym należącym do 60-latka z Krasnegostawu. Jak się okazało mężczyzna handlował nabojami.
- Nie mogłem się doczekać, żeby ją zobaczyć. Na szczęście mnie nie zawiodła - pisze w australijskim dzienniku "The Sydney Morning Herald" z 14 marca Tim Richards. Opis dotyczy Galerii Socrealizmu w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
Od 1 kwietnia kolejki na dworcach PKP mogą być większe. Dlaczego? Wszystko przez kłótnię o pieniądze, która wybuchła między spółką Przewozy Regionalne a Grupą PKP.
Związkowcy i zarząd PKS Wschód podpisali dziś porozumienie w sprawie regulaminu wynagradzania pracowników.
- Wytwarzamy wymienniki ciepła, które będą stosowane w elektrowniach atomowych na świecie. Mieliśmy już w tej sprawie spotkania na Słowacji i Węgrzech - tłumaczy Kazimierz Ruszniak, prezes firmy Energoremont z Krasnegostawu. - Dlaczego inwestujemy w rozwój w tym kierunku? Bo nowe technologie to dziś jedyna racja bytu - dodaje.