Widzew Łódź - Górnik Łęczna 3:0. Trwa słaba passa zielono-czarnych

KK
Piłkarze Górnika Łęczna zanotowali trzecią z rzędu ligową porażkę. W 9. kolejce sezonu 2018/19 II ligi, zielono-czarni ulegli na wyjeździe Widzewowi Łódź 0:3.

W pierwszej połowie łęcznianie długo stawiali opór faworyzowanym gospodarzom, ale ostatecznie stracili przed przerwą jedną bramkę do szatni. Autorem tego gola był Maciej Kazimierowicz, który pokonał Damiana Podleśnego strzałem z ponad 20 metrów.

W drugiej połowie łodzianie mieli przewagę, a kolejne trafienia dołożyli Dario Kristo oraz Filip Mihaljević i Widzew przypieczętował swoje pewne zwycięstwo. Miejscowi mieli jeszcze więcej szans na okazalszy triumf, ale zabrakło im skuteczności lub dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz zespołu z Łęcznej.

Natomiast zielono-czarni znajdują się w dołku i ostatni raz cieszyli się z ligowej wygranej 11 sierpnia, gdy pokonali 5:1 Ruch Chorzów. Od tamtej pory zanotowali dwa remisy i trzy porażki. W Łodzi "Górnikom" nie pomogła nowa, doświadczona para stoperów jaką po raz pierwszy w tym sezonie stworzyli Michał Markowski oraz Tomasz Midzierski.

- Porażka była zasłużona i odzwierciedla przebieg gry - przyznał po meczu trener Górnika, Rafał Wójcik. - Nie stworzyliśmy sytuacji, Widzew z gry też niezbyt dużo, ale znalazł na nas receptę ze stałych fragmentów. Po przerwie był moment, że przejęliśmy inicjatywę, ale brakło strzałów i odważnej gry do przodu. Liga jest wyrównana, na razie nie mamy dobrej passy, ale wystarczą dwa-trzy mecze i możemy znów być w górze tabeli. Mamy pewne problemy zdrowotne i nasz początkowy monolit pokazał, że ma jednak pewne dziury - dodał.

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 3:0 (1:0)
Bramki: Kazimierowicz 43, Krišto 64, Mihaljević 73

Widzew: Wolański - Kozłowski (75 Mąka), Sylwestrzak, Zieleniecki, Pięczek, Michalski, Kazimierowicz, Krišto (85 Gibas), Falon (52 Banaszak), Gutowski, Mihaljević (82 Kwantaliani). Trener: Radosław Mroczkowski

Górnik: Podleśny - Pisarczuk, Markowski, Midzierski, Zagórski (66 Dzięgielewski), Wójcik (82 Kukułowicz), Łuszkiewicz, Sosnowski, Korczakowski (58 Skałecki), Szysz, Essam (61 Wojciechowski). Trener: Rafał Wójcik

Żółte kartki: Sylwestrzak - Sosnowski, Wójcik, Midzierski

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Widzów: 16 859