Wierzchowiska koło Janowa Lubelskiego zalane po burzy. Ponad stu strażaków walczy z żywiołem

EPZaktualizowano 
Około 120 strażaków pracowało w Wierzchowiskach koło Janowa Lubelskiego. W środę, około godz. 15 doszło tam do potężnej ulewy, a w jej następstwie prawdopodobnie do tzw. powodzi błyskawicznej. Z najświeższych danych wynika, że podtopionych zostało około 350 posesji.

AKTUALIZACJA:
Godz. 21.00
- Problemy w miejscowości Wierzchowiska spowodował bardzo groźny opad nawalny - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

- W wyniku opadów podtopionych zostało około 350 posesji - podaje Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Godz. 20.50
Woda w Wierzchowiskach powoli opada. Akcja strażaków nadal trwa. Na miejscu wciąż pracuje ponad 120 osób.

Zalane Wierzchowiska w powiecie janowskim. Woda opada, akcja...

***

Po potężnej ulewie, która przeszła nad Wierzchowiskami Pierwszymi i Drugimi w gminie Modliborzyce, położone nisko wsie zostały zalane. Woda wdarła się na posesje, zalała także drogi, pola i nieużytki.

- Pierwsze zgłoszenia odebraliśmy około godz. 15 - mówi dyżurny stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie.

Strażacy zajmują się wypompowywaniem wody i ratowaniem dobytku. Ewakuowanych zostało 18 osób. Dwie starsze osoby zostały przekazane pogotowiu ratunkowemu. Nie ma osób rannych - informują strażacy.

W akcji biorą udział zarówno jednostki Państwowej Straży Pożarnej, jak i ochotnicy. Na miejsce skierowano około 30 pojazdów i około 120 strażaków.

Zdjęcia otrzymaliśmy od Huberta Ryfińskiego. Dziękujemy! Jesteś na miejscu? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś wideo? Wyślij je na adres: online@kurierlubelski.pl!

Aktualna mapa pogodowa. Sprawdź, gdzie jest burza?

Prognoza na czwartek. Burze w całym kraju:

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-06-20T14:25:09 02:00, gdsf:

gdzie były alerty RCO ??? Państwo istniejące teoretycznie.

2019-06-20T16:07:25 02:00, dociera:

państwo nie ma pieniędzy na normalne funkcjonowanie bo wszystkie pieniądze idą na wypłaty plus tj 500 plus i emeryturę plus,

były alerty były, kto był trzeźwy to przeczytał

d
dociera
2019-06-20T14:25:09 02:00, gdsf:

gdzie były alerty RCO ??? Państwo istniejące teoretycznie.

państwo nie ma pieniędzy na normalne funkcjonowanie bo wszystkie pieniądze idą na wypłaty plus tj 500 plus i emeryturę plus,

g
gdsf

gdzie były alerty RCO ??? Państwo istniejące teoretycznie.

x
xxxxxxxxxx
2019-06-20T10:17:39 02:00, Jancio Wodnik:

Gdzie WOT?

2019-06-20T12:11:28 02:00, Gość:

są tam na miejscu POczytaj (jeśli POtrafisz)inny artykul w KL

Po ilu godzinach... kpina a nie ,,wojsko''

x
xxx

nagroda z nieba od boga za ostatnie wybory czy jak tam wolicie za upalne dni.

G
Gość

no i dlaczego ten Pan Bóg tak krzywdzi ludzi, czyżby mu to sprawiało przyjemność

G
Gość
2019-06-19T22:33:13 02:00, Gość:

Taka wola twoja panie... pamiętajcie odbudować budynek z plusem na dachu !!

2019-06-20T12:10:58 02:00, Gość:

gorzej jak ja nie mam plusów i zapierdalałam przez 40 lat na pomnażanie majątku tego kraju zostając teraz o kromce chleba i szklance wody

glouj na Tęczową Koalicje to i to ci zabiora

G
Gość
2019-06-20T10:17:39 02:00, Jancio Wodnik:

Gdzie WOT?

są tam na miejscu POczytaj (jeśli POtrafisz)inny artykul w KL

G
Gość
2019-06-19T22:33:13 02:00, Gość:

Taka wola twoja panie... pamiętajcie odbudować budynek z plusem na dachu !!

gorzej jak ja nie mam plusów i zapierdalałam przez 40 lat na pomnażanie majątku tego kraju zostając teraz o kromce chleba i szklance wody

G
Gość
2019-06-19T23:16:30 02:00, takiego wała!:

powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe

Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do

Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze.

Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy",którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze

biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają

do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,

mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

2019-06-20T09:48:23 02:00, Gość:

ti PrOwda PO przez 8 lat rzadow Schetyny i ich człowieka Gawlowskiego wybudowało tysiace zbiornikow retencyjnych

typie Januszu idz sie k.... utop

J
Jancio Wodnik

Gdzie WOT?

G
Gość
2019-06-19T20:10:06 02:00, Gość:

A święte mają to w d.....jak zawsze

zboczone kur.y również

G
Gość
2019-06-19T20:10:06 02:00, Gość:

A święte mają to w d.....jak zawsze

zboczone również

G
Gość
2019-06-19T23:16:30 02:00, takiego wała!:

powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe

Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do

Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze.

Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy",którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze

biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają

do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,

mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

ti PrOwda PO przez 8 lat rzadow Schetyny i ich człowieka Gawlowskiego wybudowało tysiace zbiornikow retencyjnych

o
odPOwiadam
2019-06-20T06:00:11 02:00, oczywistaoczywistosc:

niestety ale te wszystkie kataklizmy to kara Boska za PiS

to PO to by teczowy PSL miał szansę sie POpisać POmocą zamiast bic brawo Jazdzewskiemu

a swoja drogą w regionach POpierajacych teczową Koalicję Europejska były nagrodą

Dodaj ogłoszenie