Wikana Start S.A. przegrała w Krośnie rewanżowy mecz o trzecie miejsce w rozgrywkach I ligi

Michał Sikora zdobył w sobotę cztery punkty dla lubelskiej drużyny
Michał Sikora zdobył w sobotę cztery punkty dla lubelskiej drużyny Wojciech Szubartowski
Koszykarze Wikany Start S.A. Lublin przegrali w minioną sobotę wyjazdowy mecz z ekipą MOSiR PBS Bank KHS Krosno 70:100 w drugim starciu, które decydowało o trzecim miejscu w tegorocznych rozgrywkach I ligi.

Krośnianie dopełnili jedynie formalności w rewanżowym spotkaniu, bowiem drużyna z Podkarpacia wygrała także pierwszy pojedynek w Lublinie różnicą czternastu punktów.

Lublinianie zagrali w Krośnie osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników: Wojciecha Szawarskiego, Grzegorza Mordzaka oraz Kamila Michalskiego. Ci dwaj ostatni byli co prawda w składzie, jednak nie nadawali się do gry z powodu urazów. Dla podopiecznych trenera Dominika Derwisza był to w zasadzie mecz “o pietruszkę”, bowiem i tak wiadomo, że od przyszłego sezonu zagrają w rozgrywkach Tauron Basket Ligi.

Pomimo sporych osłabień w ekipie z Koziego Grodu w połowie drugiej kwarty na parkiecie toczyła się jeszcze wyrównana walka, a Wikana Start po trójce Leszka Kaczmarskiego przegrywała zaledwie jednym punktem (31:32). Końcówka tej odsłony należała jednak do gospodarzy, którzy popisali się serią 17:0.

– Do Krosna jechaliśmy z zamiarem powalczenia o jak najlepszy rezultat i na pewno nie poddaliśmy się bez walki już przed meczem. Było ciężko, bowiem jest sporo kontuzji w naszym zespole, ale cieszę się że trener dał pograć młodym zawodnikom. Przy wyniku na styku w drugiej kwarcie, gospodarze zaprezentowali serię trójek i myślę, że ten fragment gry okazał się kluczowy dla losów sobotniego pojedynku – powiedział Leszek Kaczmarski.

Oprócz 20-letniego Kaczmarskiego szanse gry przez dłuższy czas otrzymali trzej inni utalentowani lubelscy zawodnicy: 23-letni Mateusz Wiśniewski oraz 20-letni Jakub Szczepaniak i zaledwie 19-letni Wojciech Hałas. Ten ostatni zagrał swój najlepszy mecz w I lidze, popisując się nawet dwoma trójkami.

MOSiR PBS Bank Krosno - Wikana Start S.A. Lublin 100:70 (23:17, 28:18, 27:15, 22:20)

MOSiR PBS: Parzych 24 (4x3), Salamonik 18 (4x3), Wyka 13 (3x3), Fraś 15, Oczkowicz 7 (1x3), Bogdanowicz 7 (1x3), Adamczewski 5 (1x3), Sadło 4, Musijowski 4, Pisarczyk 3, Grochowski 0 oraz Malczyk 0. Trener: Dušan Radović

Wikana Start S.A.: Kaczmarski 12 (1x3), Wiśniewski 12, Czujkowski 10 (2x3), Hałas 9 (2x3), Kowalski 8 (2x3), Pełka 7 (1x3), Wilczek 5, Sikora 4, Szczepaniak 3, Mordzak 0 oraz Michalski 0. Trener: Dominik Derwisz