Wiktoria Oko z Wisły Puławy szóstą zawodniczką lekkoatletycznych mistrzostw świata U20 w Kolumbii

Wspaniały sukces zanotowała na swoim koncie zawodniczka Wisły Puławy - Wiktoria Oko, zajmując szóstą lokatę w finałowym biegu na dystansie 400 m przez płotki, podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów U20. Czempionat globu w tej kategorii wiekowej odbywa się w kolumbijskim Cali.

– Moim marzeniem jest awans do finału, jednak nie chcę obiecywać niczego – mówiła przed wylotem do Kolumbii Wiktoria Oko, lekkoatletka Wisły Puławy.

Marzenie podopiecznej trenera Sławomira Murata spełniło i nie tylko puławianka awansowała do finału, ale pokonała jeszcze w nim dwie wyżej notowane w rankingach Włoszki - Ludovicę Cavo oraz Alessię Seramondi.

Wiktoria Oko w finałowym biegu wystartowala z ósmego toru, pokonując linię mety w czasie 58,56. Triumfowała Amerykanka Akala Garret (56,16), wyprzedzając Szwedkę Hannę Karlsson (56,71) oraz swoją rodaczkę Michaelę Rose (56,86). Przed puławianką finiszowały jeszcze Anje Nel z Republiki Południowej Afryki (57,47) i Michelle Smith z Wysp Dziewiczych (57,48).

W czwartym dniu zmagań czempionatu w Ameryce Południowej świetnie zaprezentował się także zawodnik AZS UMCS Lublin - Bartosz Kitliński, który awansował do półfinału biegu na 800 m.

Lublinianin, trenujący pod kierunkiem swojego taty - Piotra Kitlińskiego, w siódmej serii eliminacyjnej zajął trzecie miejsce, uzyskując rezultat 1.50,49. Przed Bartkiem uplasowali się tylko Brytyjczyk Ethan Hussey (1.50,28) oraz Amerykanin Samuel Rodman (1.50,36).

Biegi półfinałowe zostały zaplanowane w piątek, 5 sierpnia o godz. 22.50. Kitliński pobiegnie już w pierwszym z nich. Awans do finału zapewni sobie dwóch pierwszych zawodników z każdego z trzech pólfinałów oraz kolejnych dwóch z najlepszymi czasami.

W piątek odbędą się także eliminacje biegów sztafetowych kobiet i meżczyzn na dystansie 4x400 m. W ich szerokim składzie znaleźli się puławianka Wiktoria Oko i Remigiusz Zazula (Agros Chełm). O tym, czy wystartują zadecyduje sztab szkoleniowy w dniu biegu.