2 1 połowa

Zagłębie Lubin

2

2 1 połowa

• Koniec meczu! Wisła Kraków pokonuje przed własną publicznością Zagłębie Lubin (4:2). Bramki dla "Białej Gwiazdy" strzelili Michał Mak, Paweł Brożek (dwie) i Kamil Wojtkowski, ale dla "Miedziowych" Sasa Zivec i Sasa Balić.

• Jakub Błaszczykowski pognał na bramkę rywala. Uprzedził go Sasa Balić przed własnym polem karnym.

• Paweł Brożek pisze historię

• Daniel Stefański dolicza 5 minut do drugiej połowy. A opatrywany jest Kamil Wojtkowski, który ucierpiał w jednym ze starć.

• Gromkie brawa kibiców i owacja na stojąco żegnają Pawła Brożka, który kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie pojawia się Przemysław Zdybowicz.

• Wyciągnięty jak struna Michał Buchalik z trudem paruje piłkę do boku po strzale głową Lubomira Guldana z bliskiej odległości! Centrował z rzutu wolnego Filip Starzyński!

• ... a za Alana Czerwińskiego pojawia się Damjan Bohar.

• ... a w Zagłębiu podwójna roszada. Łukasza Poręba za Sasę Zivca...

• Zmiany. Chuca wchodzi za Michała Maka...

• Zaczęło się od pressingu Kamila Wojtkowskiego na Konradzie Forencu, który za krótko wybił piłkę. Przejął ją pośrednio Rafał Boguski, który prostopadle zagrał do Pawła Brożka, który z zimną krwią pokonuje bramkarza Zagłębia!

• DUBLET PAWŁA BROŻKA!!!

• Jean Carlos Silva podaje mocno na prawą flankę do nikogo. To zagranie raczej było na zyskanie kilku sekund.

• Pojedynek Sasy Zivca na lewej stronie z Davidem Niepsujem. Górą defensor Wisły.

• Ok. 10 minut do końca regulaminowego czasu gry. Nie milknie doping kibiców Wisły, który oczekują czwartej bramki.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Michała Buchalika.

Jeszcze "kontakt z Bazą" miał Daniel Stefański, ale decyzja niezmienna - gospodarze wznawiają grę z "piątki".

• Rzut wolny dla gości z ok. 25 metrów. Piłka po strzale Filipa Starzyńskiego wychodzi poza linię końcową. Po drodze był jeszcze rykoszet.

• 14 616 widzów na Reymonta.

• Rok Sirk zmienia Jakuba Tosika.

• Do wybitej piłki przed pole karne dopada Rafał Boguski, który zdecydował się na techniczne uderzenie. Konrad Forenc spokojnie łapie piłkę.

• Lubomir Guldan przerywa akcję Wisły wybiciem na rzut rożny. Zrywa się doping kibiców Wisły.

• Obie strony w komplecie.

• Przerwa w grze. Zderzyli się w ferworze walki o piłkę Jean Carlos Silva i Sasa Balić. Bardziej ucierpiał pomocnik Wisły.

• To byłby gol rundy! Kapitalna kontra Wisły i świetne prostopadłe podanie na wolne pole dostał Rafał Boguski. Na 20. metrze uprzedził go Konrad Forenc, jeszcze poradził sobie z innym Wiślakiem i piłka poleciała w okolice koła środkowego.. Stamtąd na lob zdecydował się Jean Carlos Silva, ale piłka ląduje na górnej siatce!

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Sasa Zivec pognał na spotkanie sam na sam z Michałem Buchalikiem. Jego strzał z ostrego kąta odbija Michał Buchalik!

• Rafał Boguski zmienia Kamila Wojtkowskiego.

• Ajj, było blisko! Niepilnowany Kamil Wojtkowski główkuje z kilku metrów obok bramki! To powinien być gol dla Wisły!

• Nie ma rzutu karnego dla Zagłębia. Sasa Zivec "padł z głodu" w polu karnym Wisły. Gdyby Daniel Stefański był bardziej konsekwentny, to Słoweniec powinien dostać żółtą kartkę.

• Trafienie Kamila Wojtkowskiego zapewni "Białej Gwieździe" komplet punktów?

• Żółtą kartką upomniany Jakub Błaszczykowski za zahaczenie Sasy Zivca.

• Filip Starzyński był bliski wyrównania. Uderzył technicznie tuż nad poprzeczką!

• Niezrażona "Biała Gwiazda" ruszyła za ciosem i wychodzi na prowadzenie! Kamil Wojtkowski dostaje świetne podanie z lewej stronie i po "nawinięciu" 2-3 rywali uderza płasko do pustej bramki!

• GOL DLA WISŁY! KAMIL WOJTKOWSKI!!!

• Za to jest żółta kartka dla Vukana Savicevicia za "padolino".

• RZUT KARNY ZOSTAŁ ANULOWANY! DODATKOWO NIE MA ŻÓŁTEJ KARTKI DLA BARTOSZA KOPACZA!!!

• Sędzia jeszcze "posiłkuje się VAR-em!

• Vukan Savicević pada w polu karnym Zagłębia po starciu z rywalem! Sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

• Czujny Maciej Sadlok wybija piłkę po centrze Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego.

• W odpowiedzi próba Jakuba Błaszczykowskiego. Przenosi piłkę nad bramką. Konrad Forenc z "piątki".

• Przewinienie Kamila Wojtkowskiego. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki. A mógł.

• W pierwszej akcji goście mieli aut na wysokości "szesnastki" Wisły. Bez zagrożenia pod bramką Michała Buchalika.

• Paweł Brożek polskim Fabio Quagliarellą

• Zagłębie Lubin zaczyna drugie trzy kwadranse!

• Wydawało się, że dwubramkowe prowadzenie "Białej Gwiazdy" "zamknie" to spotkanie. Ale nie od dziś wiemy, że "2:0 to niebezpieczny wynik" i w 10 minut do remisu doprowadzili Sasa Zivec i Sasa Balić.

Mamy "szaloną" połówkę w Krakowie, jak będzie wyglądać druga? Przekonamy się niebawem.

• +1' Koniec pierwszej połowy. Po bardzo dobrym widowisku Wisła Kraków remisuje z Zagłębiem Lubin (2:2)

• Lubinianie wychodzą z opresji bez zarzutu.

• Rzut wolny dla Wisły i żywszy doping kibiców gospodarzy. Może być ciekawie.

• Wydaje się, że obie drużyny czekają na przerwę...

• Lewą stroną pognał co sił Maciej Sadlok, który został skoszony równo z trawą. O dziwo sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Żółta kartka dla Sasy Balicia.

• Sasa Balić urwał się spod krycia rywala i wykorzystuje bardzo dobre dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego. Michałowi Buchalikowi nie udało się odbić piłki, a miał ją na rękawicach!

• REMIS W KRAKOWIE! SASA BALIĆ STRZELCEM BRAMKI!!!

• Kolejny atak gości przerywa Maciej Sadlok wybiciem poza linię końcową. Po chwili jeszcze jeden korner po zagraniu Vukana Savicievicia.

• Zupełnie nieudany strzał Filipa Starzyńskiego. Michał Buchalik wznawia grę z "piątki".

• Złe podanie Lukasa Klemenza do Michała Maka dało zalążek kontry Zagłębia. Stoper "Białej Gwiazdy" zdołał naprawić swój błąd, uprzedzając Sasę Balicia.

• Przez chwilę Lubomir Guldan nie był w stanie grać. Okazuje się, że z kapitanem Zagłębia jest wszystko w porządku.

• Kto jest "za"?

• Strata piłki we własnym polu karnym przyniosła stratę gola. Ze strzałem Filipa Starzyńskiego poradził sobie Michał Buchalik, ale wobec dobitki Sasy Zivca był już bezradny.

• ZAGŁĘBIE ŁAPIE KONTAKT! SASA ZIVEC!!!

• "Biała Gwiazda" idzie za ciosem. Wywalczyła rzut wolny z lewej strony, ale dośrodkowanie Jakuba Błaszczykowskiego było mocno przeciągnięte.

• Jakub Błaszczykowski podaje z prawej strony przed pole karne do Pawła Brożka, który "poklepał" z Michałem Makiem. Po podaniu zwrotnym snajper Wisły zgubił Damiana Oko i uderzył nie do obrony przy prawym słupku!

• PAWEŁ BROŻEK PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Żółta kartka dla Macieja Sadloka za faul.

• Goście próbują szybko odpowiedzieć. Po centrze Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego Damian Oko był na pozycji spalonej.

• Vukan Saviciević na prawej stronie przekłada piłkę na lewą nogę, po czym centruje na dalszy słupek do Michała Maka. Ten na wślizgu uderza "tam, skąd przyszła", nie dając szans Konradowi Forencowi

• GOL DLA WISŁY! MICHAŁ MAK!!!

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego. W finalnej fazie akcji Maciej Sadlok uderza z dystansu tak, że "kontry nie będzie".

• Maciej Sadlok podłączył się do akcji ofensywnej i zagrywa w pole karne do wbiegającego Pawła Brożka. W ostatniej chwili napastnika "Białej Gwiazdy" uprzedził Lubomir Guldan wybiciem piłki na rzut rożny.

• Akcja Davida Niepsuja przerwana przez obronę Zagłębia. Znowu kapitalnym podaniem popisał się Jean Carlos Silva.

• Był hymn oraz "Cześć i chwała Bohaterom". A także...

• Słabe rozegranie zapoczątkowało kontrę Zagłębia. Ta została przerwana na wysokości linii środkowej.

• Damian aoko wybija piłkę głową na rzut rożny po dośrodkowaniu Davida Niepsuja.

• Dalekie zagranie, z pominięciem drugiej linii, Lukasa Klemenza do Kamila Wojtkowskiego. Akcję przerywa gwizdek sędziego, który dopatrzył się faulu w ofensywie zawodnika Wisły.

• Goście przez moment będą grać w "dziesiątkę". Możliwe, że będzie konieczna zmiana.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny opatruje Alana Czerwińskiego.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niepilnowany Lubomir Guldan główkuje obok prawego słupka. Na dodatek kapitan Zagłębia był na spalonym.

• W odpowiedzi próba "Miedziowych". Zza linii 16. metra uderzył Filip Starzyński... wprost w defensorów Wisły.

• Kapitalne, na centymetry, podanie diagonalne Jeana Carlosa Silvay na prawą stronę, do szeroko ustawionego Davida Niepsuja. Ten prostopadłym zagraniem wypuszcza w "szesnastkę" Jakuba Błaszczykowskiego, ale ten uderza z ostrego kąta (niemal z końcowej) obok bramki!

• Konrad Forenc spokojnie łapie piłkę. Dalekim wyrzutem rozpoczyna atak Zagłębia.

• Wiślacy spokojnie rozgrywają na własnej połowie, Zagłębie na własnej. A kibice śpiewają "Mazurek Dąbrowskiego"

• Na gwizdek Daniela Stefańskiego ze środka zaczynają gospodarze!

• Zagłębie nie wygrało meczu od 10 sierpnia. Ostatnio przegrało na wyjeździe z Legią Warszawa (0:1) i wyraźnie z Piastem Gliwice (0:3) u siebie.

• Do Krakowa przyjeżdża dziś Zagłębie, którego straciło w trwającym okienku Bartłomieja Pawłowskiego, Filipa Jagiełłę oraz Patryka Tuszyńskiego. O kolejnych wzmocnieniach na razie jest cicho. A zespół chyba ich potrzebuje, skoro dotąd zgromadził ledwie pięć punktów, czyli dwa mniej od Wisły.

• Wisła ma kłopot z ustabilizowaniem formy. Po świetnym meczu z ŁKS-em Łódź (4:0) od razu nadeszła porażka z Jagiellonią Białystok (2:3). Drużynę niemal w pojedynkę rozmontował jej były zawodnik, Jesus Imaz, autor hat-tricka i obecny lider strzelców PKO Ekstraklasy (siedem trafień).

• Witamy! W sobotnim meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków zagra u siebie z Zagłębiem Lubin. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.