Wisła Płock - Azoty Puławy 34:25. Zaczną fazę play-off u siebie

Do meczu z Wisłą Płock szczypiorniści Azotów przystąpili pewni czwartego miejsca przed fazą play-off. Kilka minut wcześniej zakończyło się bowiem spotkanie w Lubinie, w którym Zagłębie przegrało z Vive Kielce. To oznaczało, że bez względu na końcowy wynik potyczki z "nafciarzami" puławianie wyprzedzą Zagłębie lepszym bilansem bezpośrednich spotkań.

Większą motywację do walki mieli gospodarze, którzy nie byli jeszcze pewni utrzymania drugiej lokaty. Ale jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Michał Szyba.

Kołowy Wisły Dimitri Kuzelev szybko wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3:1, a emocje skończyły się po kwadransie gry. Najpierw Grzegorz Gowin i Paweł Sieczka zmniejszyli straty do jednej bramki - 5:6, a po chwili płocczanie odskoczyli na 10:5 i już w pełni przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.

Dziurawa defensywa puławian sprawiła, że do przerwy gospodarze zdobyli aż 20 bramek, a Azoty zaledwie 9. W drugich 30 minutach gra była bardziej wyrównana. Wisła nie forsowała tempa myśląc już o środowym rewanżu w półfinale Pucharu Polski z Vive. To pozwoliło Azotom nieco zmniejszyć straty.

Trener Bogdan Kowalczyk nie zabrał do Płocka Dymitro Zinczuka, który ma problemy ze ścięgnem Achillesa. Natomiast w najbliższy weekend rozpoczną się już play-offy. W pierwszej rundzie Azoty powalczą z Zagłębiem Lubin. Do następnej rundy awansuje drużyna, która odniesie dwa zwycięstwa. Pierwszy i ewentualnie trzeci mecz rozegrany zostanie w Puławach.

Wisła Płock - Azoty Puławy 34:25 (20:9). Widzów: 900. Sędziowali: Włodzimierz Chmielecki z Kwidzyna i Mirosław Majchrowski z Gdańska
Wisła: Seier, Wichary - Peskov 6, Twardo 6, Kuzelev 5, Zołoteńko 4, Wiśniewski 3, Paluch 3, Backstrom 2, Miszka 1, Kwiatkowski 1, Wuszter 1, Samdahl 1, Kuptel 1. Kary: 12 min. Trener: Thomas Sivertsson.
Azoty: Wyszomirski, Stęczniewski - Szyba 6, Zydroń 5, Lasoń 5, Afanasjev 4, Witkowski 2, Gowin 2, Sieczka 1, Kus, Płaczkowski, Siemionow, Pomiankiewicz, Jeżyna. Kary: 12 min. Trener: Bogdan Kowalczyk.