Wisła Puławy bezbramkowo zremisowała z Resovią

Piłkarze Wisły Puławy mieli szansę wyprzedzić Resovię w drugoligowej tabeli. Warunek był jeden. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego musieli wygrać z rzeszowianami. W sobotę jednak po nudnym widowisku obydwa zespoły podzieliły się punktami. A już w najbliższą środę w Lublinie derby - Motor podejmie Wisłę.

Piłkarze Dumy Powiśla bardzo długo czekają na zwycięstwo przed własną publicznością. Po raz ostatni trzy punkty zdobyli 20 października 2012 roku, kiedy to pokonali Wigry Suwałki 5:2. Poza tym puławianie cztery mecze czekają na komplet oczek, ale w sobotę ta passa nie została przerwana.

Mecz Wisły z Resovią był nudnym widowiskiem. Ładne akcje i strzały można policzyć na palcach jednej ręki. Remis jest sprawiedliwy, ale trzeba też przyznać, że miejscowym dopisało szczęście. W 80 minucie zawodnik gości Robert Tunkiewicz trafił piłką w słupek bramki strzeżonej przez Nazara Penkowca.

Wyniki pozostałych sobotnich spotkań 23. kolejki drugiej ligi:
Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 0:0, Puszcza Niepołomice - Stal Stalowa Wola 3:1, Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1, Concordia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 0:2

Wisła Puławy - Resovia 0:0
Wisła: Penkowec - Budzyński, Jakubiec, Skórnicki, Orzędowski, Pożak (60 M. Nowak) - Wiącek, Maksymiuk, Charzewski (60 Nowosielski) - Martuś (60 Giza), K. Nowak. Trener: Jacek Magnuszewski
Resovia: Pietryka - Słaby, Baran, Makowski, Jaroch - Brągiel (63 Kwiek), Świechowski (70 Zaniewski), Tunkiewicz (82 Domoń), Frankiewicz, Ogrodnik - Ciećko. Trener: Tomasz Tułacz
Żółte kartki: Charzewski, Orzędowski, K. Nowak - Brągiel, Makowski, Świechowski, Słaby, Domoń
Sędziował: Marcin Szczerbowicz z Olsztyna